ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ поета-подвижника у поемі Лесі Українки «Давня казка»

Роль митця і мистецтва в суспільному житті. (Леся Українка високо підноси­ла роль митця і мистецтва в суспільному житті. Поет у поемі «Давня казка» виступає виразником народних інтересів і сміливо вступає у двобій з графом Бертольдом — уособленням панської верхівки в суспільстві. Поет упевнений у силі слова, яке змінює світ і людську свідомість, рухає полки в кривавий бій і пробуджує кохання.)

Поєднання теми митця з ідеєю визволення трудящих.сказу графа Бертольдо і стає причиною довічного ув’язнення поета.

 

Подпись: ПЛАН
Образ поета-подвижника у поемі Лесі Українки «Давня казка»
Роль митця і мистецтва в суспільному житті. (Леся Українка високо підноси¬ла роль митця і мистецтва в суспільному житті. Поет у поемі «Давня казка» виступає виразником народних інтересів і сміливо вступає у двобій з графом Бертольдом — уособленням панської верхівки в суспільстві. Поет упевнений у силі слова, яке змінює світ і людську свідомість, рухає полки в кривавий бій і пробуджує кохання.)
Поєднання теми митця з ідеєю визволення трудящих.
II.

1.     Конфлікт між бундючним паном Бертольдом і народним поетом. (Проти­ставлення між поетом і Бертольдом почалося з першої їхньої зустрічі на лі­совій стежині, коли пихатий лицар не зрозумів поетичних слів про те, що в них різні багатства і різна сила: Бертольд багатий і сильний золотом, а поет своїм гострим словом.)

2.     Пісні поета — найгостріша зброя повстанців. (Поет не продав свій хист можновладцю, а складав потрібні народові пісні, які співають повстанці. Сторожа доносить Бертольдові:

Що співці по місті ходять І піснями ЛЮД морочать.

Все про рівність і про волю у піснях своїх торочать.)

3.     Відмова поета від пропозицій пана. (Пан Бертольд умовляв співця стати придворним поетом, обіцяв привілеї і нагороди, славу, вигоди, «тільки, звісно, хай забуде різні вигадки лукаві». Та «лукавих вигадок» поет зректи­ся не хоче:

Золотих не хочу лаврів,

З   ними щастя не здобуду.

Як я ними увінчаюсь.

То поетом вже не буду.

Співець упевнений, що той, хто заплутався «В золотії тонкі сіті», не може носити горде ім’я поета.)

III.     Висока місія народного співця. (Леся Українка в поемі «Давня казка» дово­дить, що слово поета мусить стояти на сторожі інтересів народу. Авторка вкла­дає в уста свого героя — поета-громадянина — пристрасні заклики «боронити народну справу».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 214 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz