ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Вплив дитячих вражень на формування особистості Лесі Українки

25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському в сім’ї Косачів народилася дру­га дитина. Дівчинку назвали Ларисою. У п’ять років вона попросила рідних на­зивати її Лесею.

Батьки Лесі Українки багато уваги приділяли вихованню дітей, їхній освіті, вивченню мов і ніколи не забороняли спілкуватися з ровесниками з бідних сімей.

Леся виділялася з-поміж однолітків великими здібностями, була розумницею і чепурушкою. Весела і жвава, дівчинка любила співати, танцювати, вигадувала ці­каві забавки, придумувала подорожі у фантастичні краї. Коли Леся у п’ять років навчилася читати, то першими улюбленими книжками стали ті, в яких розповіда­лося про подорожі славетних мандрівників і різні дива.

Дитячі роки майбутньої славетної поетеси минули на Поліссі, в чудовому краю таємничих лісів, глибоких озер, росистих трав. Разом із сільською дітворою діти родини Косачів співали народних пісень, щедрували і колядували під час зи­мових свят, слухали казки. Волинь розбудила уяву вразливої дівчинки, вводила її в химерний світ народної фантазії. Якось Леся, наслухавшись історій про мавок, утекла вночі в ліс і, перемагаючи страх, шукала міфічну істоту. Цей образ наза­вжди зачарував поетесу.

Витвори народної уяви живили образний світ поетеси і збагачували його.

На розвиток таланту Лесі впливали народні пісні, які маленька дівчинка лю­била слухати разом із сільськими дівчатами. Тоненьким голоском виводила про нещасливе кохання, про смерть козака і злу мачуху. Коли Леся вивчила нотну гра­моту, то стала записувати тексти і мелодії почутих пісень.

Ще маленькою Леся захопилася малюванням. Батько запросив художника, який учив дівчинку малювати з натури. Вони виходили за село в поле, ліс, до річ­ки, і Леся змальовувала все, що впадало їй в око.

У десять років Леся тяжко захворіла, через що ніколи не ходила до школи, не закінчила жодного навчального закладу, але, маючи феноменальні здібності, дуже швидко досягла висот і стала високоосвіченою людиною. Разом із близькими людьми майбутню поетесу формувала, виховувала і готувала до творчого подвигу вся Україна. Саме народне життя кликало Лесю до тієї праці, якій вона присвя­тила всю себе до останку.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz