ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Основні мотиви лірики Івана Малковича

І.    «Я — подорожник, прикладайте мене до рани...» (Поезія Івана Малковича — це цілюще джерело, яке здатне вилікувати душевні рани. Поет виріс серед не­займаної краси Карпатських гір, серед простих людей, які зберегли красу своїх душ. Він звертається до Бога із проханням дати щастя кожній людині:

Хай кожен в цім світі спасеться,

Хай світить з-за темних круч Довкола кожного серця Віри твоєї обруч.)

II.     Ліричні діалоги Івана Малковича.

1.     Вірш «Напучування сільського вчителя» — щира й довірлива розмова з чи­тачем. (Ми часто чуємо, що українська мова — солов’їна. Від постійного повторення ці слова дещо втратили свою глибину, зробилися мовним клі­ше. Поет у творі «Напучування сільського вчителя» не лише знаходить чу­дові асоціації щодо літер української абетки, а й доносить до читача важ­ливу думку, що «не можна покладатися тільки на солов’їв» у збереженні рідної мови.)

2.     Вірш «Музика, що пішла» — застереження людині не відпускати музику свого серця. (Вірш «Музика, що пішла» сповнений глибокого філософ­ського змісту. Ліричний герой не чує музики, він відпустив її, і тепер вона, боса і неприкаяна, десь блукає у непевній, звабній ночі. Але герой вчасно схаменувся, зрозумів, що треба кинути все і йти шукати музику, яка давала йому крила.)

3.     Вірш «Із янголом на плечі» — заклик до збереження душі. (Образ-символ янгола, якого людина тримає на плечі, пронизує увесь вірш «Із янголом на плечі». Кажуть, що кожен із людей при народженні отримує від Бога подару­нок — янгола-охоронця, який береже нас від зла. Ми йдемо дорогами життя, а цей янгол захищає нас своїми крильми. Та треба пам’ятати, що й нам треба берегти свого охоронця, адже недобрі вчинки, злі думки можуть убити його.)

III.     Духовні обереги поета-лірика. (Кожен твір Івана Малковича — це зізнання поета у любові до світу, до людей. Кришталево чисті рядочки поезій гріють душу, розкривають перед нами безмежний світ радості, вчать берегти ту ра­дість, берегти серце від мороку. Любов, ніжність, радість, чистота — ось духов­ні обереги, які насичують кожну поезію Івана Малковича.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 203 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz