ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Вічна юність серця поета Сосюри

Володимир Сосюра прийшов у поезію юнаком із задумливими вишнево- карими очима. Він приніс у літературу прекрасні пісні, в яких бриніла любов. У найбуденніших речах Сосюра знаходив щось таке, що робило їх високими і під­несеними; прості зрозумілі образи наповнював душевністю і теплом. У кожному рядку його творів звучить щирість і безпосередність, і тому не одне покоління збе­рігало у своєму серці дорогу інтимно-щиру поезію Сосюри.

Володимир Сосюра був народжений для поезії, вона була його єдиним заклят- тям, важкою роботою і прекрасним відпочинком, хлібом насущним і творчою на­солодою. Він часто помилявся, писав на потребу дня, оспівував примарливі ідеа­ли, але все те він робив щиро, ніколи не приховував у собі, не грався у дволикого Януса, а все виносив на людський суд. Незлоблива вдача, по-юнацькому відкрита і вразлива натура дихала безпосередністю і мужністю. Поет усе життя виліплював образ ліричного героя, закоханого в рідну землю, в кольори неба. Його поезія — це один великий твір про людину і її світ, його твори, довірливі, щирі, безманір- ні, були співом відкритої, людяної, дивовижно тонкої і ніжної душі. Своєю заду­шевністю, теплом, інтимністю, тембром Сосюра ні на кого не схожий.

Володимир Сосюра часто виступав перед слухачами. У роки Великої Вітчиз­няної війни його запрошували в госпіталі, де він читав свої твори пораненим бій­цям, які пройшли через бої, дивилися смерті в очі, втрачали товаришів. Сосюра лагідним і співучим голосом читав вірші про кохання, про ніжність і тривогу, про вечір, яким упав на коліна і руки простяг золоті там, де холодом запахли трави; про стареньку матір, яка проводжає синів у далеку дорогу. І, слухаючи поетів го­лос, суворі, мужні люди не могли втримати скупих сліз.

Виступаючи перед різними людьми, Сосюра вмів якось непомітно пересту­пити оту невидиму межу між собою і аудиторією. Він читав свої вірші без ефект­ної модуляції, без надмірного жестикулювання, читав по-дитячому довірливо. Ця його манера природно гармоніювала із щирістю поезії і викликала довіру в слуха­чів. Він не допускав у свою поезію недомовок, туманних натяків, гри в підтекст. Про найінтимніше поет говорив відверто, не ховаючи своїх почуттів, болю й сум­нівів, довіряючи читачам і слухачам, розраховуючи на їхній душевний відгук. Усе це скорочувало відстань між поетом і читачем настільки, що вони могли промов­ляти один до одного серцем.

Володимир Сосюра любив травень і голубий колір. Із цієї любові народила­ся безсмертна, повновода, голуба ріка його поезії, як безсмертними є і її витоки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz