ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Жанрові особливості твору М. Коцюбинського «Дорогою ціною»

І Історія задуму твору. (Михайло Коцюбинський написав твір «Дорогою ціною» в 1901 році. Чому ж на початку XX століття автор звертається до подій століт­ньої чи двохсотлітньої давності? Наближалися грізні роки революцій, поши­рювалося невдоволення народу, у вихорі цих подій знов оживали спогади про героїчну минувшину — Коліївщину, гайдамаччину. Своїм твором Коцюбин­ський ніби застерігає, що воля може дістатися аж надто дорогою ціною.)

II. Суперечки навколо визначення жанру твору «Дорогою ціною».

1.     Твір «Дорогою ціною» — оповідання чи повість? (Через чотири роки після опублікування твору «Дорогою ціною», після виходу в журналі «Киевская старина» статті Л. Старицької-Черняхівської серед літературних критиків розгорнулися суперечки навколо жанру твору. Одні стверджували, що «До­рогою ціною» — це невеликий прозовий твір, сюжет якого заснований на кількох епізодах із життя декількох персонажів, а тому відносили його до оповідання. Інші ж доводили, що цей твір — повість, адже в ньому широко охоплено життєві явища.)

2.     «Дорогою ціною» — пригодницький твір. (Справді, «Дорогою ціною» має чимало елементів пригодницького твору. Ще із самого початку читач по­ринає в динамічне розгортання подій: втеча Остапа і Соломії із села, пе­ревдягання героїні в хлопця, сповнена небезпек дорога, переправа через Дунай, втеча від переслідування, поранення Остапа, блукання Соломії в плавнях, загибель Івана Котигорошка і Соломії.)

3.     «Дорогою ціною» — романтичний психологічний твір. (Романтизм твору досягається завдяки показу психології персонажів. Особливого значення тут набуває зображення картин природи. Саме пейзажі допомагають від­творенню переживань героїв. Психологічно переконливо змальовано по­чуття Соломії до очерету, який немовби знущається з розпачу жінки; пере­живання Остапа під час зустрічі із вовком.)

I.         Образи повісті «Дорогою ціною», що відтворюють жанрові особливості твору. (Узагальненим образом трагічності, минущості життя і вічності кохання у тво­рі є природа. Почуття нереальності, казковості подій переживають герої про­тягом своїх мандрів.

Остап і Соломія, вночі переправляючись через річку, ніби відірвалися від зем­лі і полетіли над зорями, «що тремтіли на дні блакитної безодні». Утікачі блу­кають «одинокі, загублені серед безбережного моря очерету». У найтяжчу мить поранений Остап, непритомніючи, бачить, як Соломія спускається з неба, бере його на руки, «і вони летять обоє у високості, ген-ген до зоряного неба». Символічним є образ вітру, що летить над землею і «несе в собі весь гомін землі, від тихого бриніння мушки до гуркоту грому, від окритого зітхання сер­ця до крику смертельної розпуки».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 536 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz