ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Відтворення у повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною» віковічного прагнення українського народу до волі

І Каторжне життя селян за часів кріпацтва. (У повісті «Дорогою ціною» Михай­ло Коцюбинський порівнює закріпачене суспільство із волом, на якого накла­дено ярмо панщинної неволі. Та господарського вола паша і спочинок могли зробити щасливим, а народ «ішов у ярмі, скорившись силі, хоч часом із гніву очі йому наливалися кров’ю, і тоді він хвицав ногами і наставляв роги...»)

II.     «Боротьба двох станів — панського й мужичого... ніколи не кінчалась».

1.     Мрії селян про волю. (Попелом покрилася українська воля, але під тим по­пелом ще жевріла іскра. У старшого покоління ще не зійшли мозолі від ша- бель. Вони були свідками іншого життя, і молоді серця, запалені розповідя­ми дідів про боротьбу за волю, рвалися туди, де можна було жити без панів. Селяни тікали на широкі вільні бессарабські степи, без пана й панщини.)

2.     Історичні екскурси в повісті. (Михайло Коцюбинський згадує у повісті часи Коліївщини, смерть Івана Гонти і тисяч гайдамаків, катування Мак­сима Залізняка. Повстанці поклали життя у боротьбі за волю. Остап, герой повісті, двадцятилітній парубок, добре пам’ятав розповіді свого столітньо­го діда про Січ, а у свої десять років бачив запорозьких козаків, які при­їздили до них у село і довго гомоніли з дідом про вільне життя на вільних землях.)

3.     «Стояло на чатах військо і заслоняло волю». (Проти втікачів із панського ярма уряд виставив ціле військо. Солдати царської армії, козаки, які слу­жили царю, ганялися за втікачами, а коли ловили, то віддавали на страшну розправу. Спеціально створені суди звинувачували селян у бунтарстві, за­суджували до побиття шпіцрутенами, висилали до Сибіру, забирали в сол­дати чи відправляли назад до пана. Тисячі безневинних людей загинули, але примара смерті не лякала тих, хто не міг терпіти неволю.)

III.     «Хоч дорогою ціною... здобути бажану волю». (Остап і Соломія покинули рід­не село, сподіваючись у далеких степах Бессарабії знайти сподівану волю. їхній шлях був важкий, сповнений пригод і несподіванок. Поранений Остап ледь не загинув у палаючих плавнях, Соломія самовіддано захищала свого коханого і загинула. Наприкінці твору Остап постає перед читачем старим дідом. Усе його життя списане на спині: залишили свої пам’ятки і пан, і москалі. Дорогою, дуже дорогою ціною дісталася йому воля, але він на схилі літ не жаліється на свою долю, а прислухається до далекого потойбічного поклику коханої Соломії.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 293 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz