ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Реальність і фантастика у творах Вергілія

Публій Вергілій Марон, поет Стародавнього Риму, жив за часів громадянської війни. Горіли міста і села, знищувалися засіяні лани, брат ішов на брата і, здава­лося, кінця цим нещастям не буде. Рим міг утратити своє значення і велич. Що тоді міг зробити для Вітчизни недужий хворий на сухоти Вергілій? Та він знав силу слова, а тому кожним своїм твором возвеличував Рим, рідну землю, яка була матір’ю трударів і врожаїв. Поет проповідував, що настане час, і на Землі від не­порочної матері народиться хлопчик, який навчить людей любити, цінувати своє і чуже життя — цей найкращий дарунок небес.

Кожен геніальний поет — пророк. Вергілій передбачив народження Дівою Марією Ісуса Христа, визначив його місію на Землі.

Правитель Риму Октавіан розумів, що війну треба припинити, і власноруч за­чинив ворота храму Януса, бога часу, які були відчинені з початку розбрату вже близько століття. Цим ритуалом він підтвердив своє бажання відновити мир у країні. Розуміючи силу слова, Октавіан замовив Вергілію твір, у якому поет мав нагадати римлянам, що вони не лише воїни, а й хлібороби, ремісники, мітці — володарі власного життя.

Упродовж десяти років Вергілій писав поему «Енеїда», у якій возвеличив Рим і його героїв. Твір наповнений фантастичними подіями, які підкреслюють реаль­ність людського життя.

Герой твору «Енеїда» в розділі «Пророцтво Анхіза про майбутню славу Риму» Анхіз, батько славного Енея, загинув, але й у потойбічному світі вболіває за рід­ний край. Він пильно оглядає душі, які мають повернутися до наземного світу і вивести Рим на нову висоту. Римські нащадки його сина Енея — це плем’я Юліїв, «що попід небо високе величчям своїм піднесеться». Цезар, Август, «герой і на­щадок богів, що знову проявить вік золотий у краю Італійськім». Вони принесуть країні золотий вік розквіту, поневоливши війною сусідні й далекі племена. Ці ге­рої ще не народилися, але меотійці, царства Каспійські, береги Нілу із жахом че­кають часу, який їм навіщували боги.

Майбутні нащадки-герої не пам’ятатимуть свого минулого, адже їхні душі на­пилися з Летейської хвилі — ріки забуття. Але в майбутньому їм судилося зажити слави кращих воїнів і мудрих правителів.

У творах Вергілія фантастичний світ тісно переплітається з реальним. Віщу­вання Анхіза, вірування в те, що по той бік сузір’їв «небодержець Атлант розпе­чені осі тримає», згадки про подвиги Ееракла — фантастика. Але вже за тих часів люди знали про небесну сферу, про кругове обертання зірок. І заповіт батька си­нові цілком слушний. Вергілій устами Анхіза говорить про те, що правити світом і тримати народи в мирі будуть знання і мистецтво. Мудрий правитель має «ми­лувать щирих підданців і вкрай довойовувать гордих».

Віщування Анзіха повністю справдилися: на землю, перевтілившись у хоро­брих воїнів, повернулися душі героїв, завоювали нові землі, піднесли могутність Риму на небувалу висоту. І це вже не фантастика, а історична правда. Ееній Вер­гілія передбачив розквіт батьківщини, а сам письменник навіки залишив по собі славну пам’ять і вдячність нащадків.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 148 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz