ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Роздуми про бупя у газелях Гафіза

Гафіз — учень Рудакі. (Гафіз вважав себе учнем великого персько-таджицького поета Рудакі, який заклав основи жанрів газелі й рубаї. У своїх творах Рудакі звертався до любовної лірики, давав моральні настанови та повчання, розду­мував над сенсом людського життя. Ці самі теми хвилювали і Гафіза.) Глибина думки, яскравість образів у газелях Гафіза.

1.2.     Які алегоричні образи використовує Гафіз у своїх газелях?

 

Подпись: ПЛАН
Роздуми про бупя у газелях Гафіза
Гафіз — учень Рудакі. (Гафіз вважав себе учнем великого персько-таджицького поета Рудакі, який заклав основи жанрів газелі й рубаї. У своїх творах Рудакі звертався до любовної лірики, давав моральні настанови та повчання, розду¬мував над сенсом людського життя. Ці самі теми хвилювали і Гафіза.) Глибина думки, яскравість образів у газелях Гафіза.
1.
II.

Роздуми Гафіза про час. (У багатьох творах Гафіз звертається до теми часу, його швидкоплинності. Поет сумує, що життя завдає багато лиха, але вод­ночас він упевнений, що «печаль моїх гірких днів — не навічно». І слава суперника, і велич царів, і гори золота, що роблять багатими, — усе це не навічно. «Все на землі, крім добрих справ на благо людей — не навічно», — запевняє Гафіз.)

2.     Роздуми над сенсом людського життя у газелях Гафіза. (Поет пише, що «Увійшла у звичай підлість. У світі нема ні чесності, ні вірності обітниці». Талант стоїть із протягнутою рукою, випрошуючи дрібну монету, а вчений муж бродить по світу. Але мудрість шепоче поету: будь схожим на флейту, що співає про світ, терпи як аскет, а «упав — почни спочатку».)

3.     Образ коханої в газелях Гафіза. (Серед усіх людських почуттів на перше місце Гафіз ставить кохання. Кохану він називає «нареченою любові», яка зігріває своїм диханням увесь світ. Коли поряд кохана — поет дихає щас­тям, а любов цвіте красою. Він готовий за один жіночий погляд віддати всі земні блага.)

II.       Магія творів Гафіза. (Гафіз писав про те, що хвилює кожну людину. У корот­кій і, на перший погляд, простій формі він висловлював безліч думок і по­чуттів. У його газелях б’є чистий і студений струмінь мудрості, який викликає вогненний шал у душах небайдужих читачів.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 154 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz