ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ ідеального середньовічного лицаря у творі Бертрана де Борна «Сирвента»

За часів середньовіччя в Європі велося безліч воєн як між країнами, так і між окремими землевласниками в межах однієї держави. Поети славили битви, оспі­вували лицарів, які не знали не тільки страху, а й докорів сумління. Одним із та­ких поетів був Бертран де Борн, який звеличував войовничість лицарства і під­бурював до війни.

Твір «Сирвента» Бертрана де Борна розпочинається чудовим описом травне­вого світлого дня. Поет зізнається, що любить «...ніжні квіти весняні», «пташині радісні пісні», тішиться «...красою // Рясних наметів і шатрів, // Розкиданих серед лугів...» Але серед тих наметів розташувалися «Ряди уславлених полків, //І верш­ників, і скакунів», що «...гасла ждуть до бою».

Бертран де Борн із захватом пише про озброєний загін, що погнав беззброй­ну юрбу, про військо, яке мчить серед трав за отарами, про обложений з усіх бо­ків замок.

І ось починається битва. Поет захоплюється мужністю лицаря, який «...пер­шим кинувшись у бій, // Летить безстрашно на коні, // Запалює загін весь свій // Відвагою п’янкою». Лицар не боїться смерті, хизується своєю відвагою — а поет милується ним і складає на його честь свій найкращий спів.

Бертран де Борн опоетизовує битву і лицарів, яких у страшній січі турбує лише одне — «щоб якнайбільш стинать голів».

В останній строфі поет говорить про себе. Він не дорожить своїм життям, не любить пити й спати. Єдине, що його тішить, — це звуки битв, іржання коней, що несуть лицарів у бій. Його п’янить «блиск мечів» і те, «Як вороги із-за скарбів // Воюють між собою». Тут не йдеться про захист рідної землі. Мета битви — за­володіти скарбами. Йому «Приємно бачить між мерців // ПІмати подертих прапо­рів». Автор закликає баронів жити війною, аніж «закладом селищ і ланів». Зухва­лий лицар не соромиться називати короля Генріха II Плантагенета прізвиськом «Так-і-ні» і підбурює його на нові походи.

Така войовничість була втіленням ідеалів лицарства, яке сміливо йшло в по­ходи проти ворогів, але не соромилося жити за рахунок грабунків мирних жителів своєї ж країни, оспівувало Чарівну Даму серця і руйнувало чужі життя.

Лицарі-трубадури не тільки писали вірші, а й складали музику до них. Ці во­йовничі пісні виконували жонглери, слуги трубадурів. Яку б пісню не співав жон­глер, його, за тодішніми звичаями, не можна було не те що вбити, а навіть і за­чепити. Лицарі часто користувалися тим, що особа співця була недоторканною, писали зухвалі пісні і відсилали слугу в табір ворогів. Така пісня сіяла ворожнечу між підданими васала, адже автор пісні не соромився у звинуваченнях, включав у пісні різні чутки, робив висновки щодо того, як могутній супротивник ставить­ся до своїх васалів. Часто у сирвентах чулися заклики не коритися навіть королю. Іноді жонглери переходили межу, і їх не рятувала недоторканність.

Паціоль — слуга Бертрана де Борна, співав сервенти свого хазяїна лицарям, яких той хотів посварити, королю, якого трубадур звинувачував у нерішучості. Та, разом із тим, Бертран де Борн користувався прихильністю можновладців, любов’ю жінок, які захоплювалися мужністю і войовничістю лицаря.

Ім’я Бертрана де Борна не забулося, адже він уособлював образ справжнього лицаря, який нікого не боїться, сміливо кидає виклик не тільки можновладцям, а й самій смерті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz