ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Прихований гумор у піснях вагантів

За часів середньовіччя в Західній Європі ходили від міста до міста групи мо­лодих чоловіків. їхній одяг був схожий на чернечий — але вони не були ченцями, іноді хтось із них був одягнутий доволі вишукано, проте вони не були багатіями. Ніхто не знав їхніх справжніх імен, та й самі вони називали один одного прізвись­ками. Вони не визнавали кордонів, не корилися ні церковній, ні світській владі, не мали статків, але завжди були веселими і життєрадісними. Турботи про мате­ріальне не обтяжували вагантів, а тому пісні, які вони складали і співали в містах і селах, були так само безтурботними, як і самі автори.

У пісні «Орден вагантів» автор розповідає про життєві правила, якими по­слуговуються ваганти. їхній статут наказує у житті поводитися бездоганно: при­ймати в орден і багатого, і вбогого, і ченця, і вчителя, і клірика, і школяра. Але з найбільшою радістю приймали студентів «в гарному наряді». Вагантів прийма­ли чесних і лукавих, дужих і немічних, молодих і виснажених старістю, лагідних і буйних, гігантів і карликів, скромних і бундючних. Далі в пісні з іронією розпові­дається про спосіб життя вагантів. їм заборонено рано прокидатися, бо вони про­сто зобов’язані гуляти до світанку. Замість того, щоб іти в церкву служити утре­ню, ваганти мають снідати в холодочку, смакуючи вино та курчаток, програвати одежину. Єдине, що засуджують ваганти, — це жадібність.

Звичайно ж, у цій пісні багато самоіронії, гумору, але ваганти і справді не ці­нували життєві блага, не гналися за розкішшю і багатством.

Усі ваганти мали гарну освіту, не розлучалися з книжками, володіли мова­ми, а тому їхню «Безтурботну пісню» можна сприймати лише як гумористичне звертання до юні, якій не завжди хочеться вчитися і просиджувати молоді літа за книжками. Ось до таких і звернені заклики у пісні: «Геть книжки виснажливі! Годі нам учитися!» У творі оспівується молодість, яка, на жаль, швидко пролітає, із захватом згадується юне кохання, дівочі хороводи, грайливі танки, рефреном звучать рядки:

Кинь книжки, бо пролетить Час, немов на крилах.

Хай же душу веселить Молодість грайлива!

Але той, хто має розум, ніколи не сприйме цю жартівливу пісню як керівни­цтво до дії. Дійсно, «...пролетить // Час, немов на крилах», але чи «Можна при­частитися» «...до знань на схилі віїсу»? Дійсно, коли згинуть насолоди юності і марно минуть літа, тоді і старість буде здаватися лютою, а хвороби старості ляка­тимуть не на жарт.

Ваганти не зневажали науку, довгі роки вчилися, складали важкі іспити, до­сягали великої вченості. А ненадовго відклавши книжки, підсміювалися із себе, співаючи жартівливих пісень про марно витрачені молоді роки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz