ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пророче сновидіння короля Карла в «Пісні про Роланда»

Автор «Пісні про Роланда» написав не історичний твір, хоча, на перший по­гляд, він таким видається. Турольд поставив перед собою завдання створити геро­їчну поему, яка утверджувала б певні ідеали. Цьому служать усі позитивні образи твору. А ліричні відступи показують закономірність перебігу подій.

Карл повірив підступним маврам, не розгледів зради графа Ганелона і повер­нувся з військом до Франції-красуні. Підсвідомість розкривала перед ним його помилки, але лише уві сні.

У розділі «Сновидіння Карла» автор через систему фантастичних образів і не­реальних подій готує читача до майбутніх трагедій.

Стомлений важким переходом Карл ліг спочивати. Уві сні він бачить Сізер- ську браму, ущелину в Північних Піренеях, себе і графа Ганелона. Король тримає ясеневий спис, аж граф Ганелон «цей раптом спис хапає, // Об землю вдарив, та з такою злістю, // Що лиш уламки полетіли в небо». Алегоричний зміст цієї час­тини віщого сну розкриває справжній перебіг подій. Гострий спис у руках коро­ля — це вірний лицар Роланд, який залишиться в ущелині із військом, але зрад­ливий граф Ганелон зламає той спис; Роланд загине, а його душа злетить у небо.

Після цього сну Карл бачить інше видіння. Він уже у Франції, молиться в ка­плиці, як раптом на нього нападає ведмідь, «зубами рве його правицю // Й про­кушує до кості плоть живую», а з Арденськпх гір «барс страшенний на груди ки­нувся, оскаженілий».

Ведмідь, барс — видіння, які провіщають королю Карлу нові битви із сильни­ми, жорстокими ворогами, що не знають жалю. Але раптом «З палацу вибігає хірт проворний». Він кидається на ведмедя, відгризає йому вухо і «На смерть жорстоко б’ється з барсом хижим //І франки гомонять: “Жахлива битва!”»

Собака — це друг, який здатний ціною власного життя захистити короля. Ро- ланд, небіж короля, не знав страху. Він, як хірт, кинувся битися з ведмедем, хи­жим барсом, що загрожували королю.

Уві сні король Карл передбачив усі події. Єдине, що йому не розкрилося, — це закінчення битви. Але Карл спав міцно, не прокинувся, а ранком забув сон чи не надав йому значення. Дві битви витримав Роланд, у другій маври знищили військо славного лицаря, убили Роланда, але чи перемогли — невідомо. Карл по­вернувся і помстився підступним іновірцям. Усі події у творі розгорталися так, як їх побачив у віщому сні король Карл.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 193 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz