ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 38
Гостей: 38
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Віра в необмежені можливості людини - провідна ідея доби Відродження

Культурна спадщина Ренесансу. (В епоху Відродження людство відкрило для себе шедеври античного світу, які безжально нищилися в добу середньовіч­чя. У свідомості людей ця доба асоціювалася зі зневагою до культури, до осо­бистості, із вогнищами інквізиції і уславленням вічного життя на «тому світі». Античність, навпаки, — це розквіт культури, літератури, архітектури, увага до людини, її внутрішнього світу і до всього, що її оточує.)

Основна ідея епохи Відродження — це гуманізм і свобода особистості.

І.Принц данський мучиться цими думками, образ батька стоїть перед його очима.

 

II.

Нове світосприйняття. (У добу Відродження люди зрозуміли, що можна бути щасливими не лише на небі, у потойбічному світі, а й на землі, за життя. Людство усвідомило, що Земля — це не «юдоль смутку», а краса весни, щастя кохання, радість материнства.)

2.     Гуманізм і релігія. (У добу середньовіччя засуджувався потяг людини до радощів. Ренесанс змінив ставлення людини до Бога, до релігії. Гуманіс­ти нової епохи не заперечували існування Бога. Вони звільняли свідомість людей від влади церкви. Геніальні художники, прикрашаючи церковні сті­ни, малюючи ікони, зображували Діву Марію юною, красивою матір’ю, маленького Ісуса — пустотливим хлопчиком, а на розп’яттях він був не ви­снаженим бородатим аскетом, а юним атлетом.)

3.     Значення винайдення книгодрукування. (У середині XV століття німець Йоганн Гутенберг винайшов книгодрукування, яке змінило духовне жит­тя Європи. Монополія церкви, багатіїв на книгу була назавжди втраче­на. Книга стала доступна широкому колу людей, які вчилися читати, щоб мати змогу познайомитися із видатними творами сучасників. Відкривалися школи, де вивчали грецьку мова і латину, поширювалися нові філософські ідеї.)

III.     Роль літератури в поширенні нових ідей. (У добу Відродження гуманістами називали освічених громадян, які вивчали науки про людину, письменників і поетів, які ставили в центр Всесвіту живу людину. Літературні твори уславлю­вали багатство людської душі, щирість почуттів, красу природи. Виникли нові літературні жанри: поезія, проза, драма, роман. Гуманісти мріяли про нове суспільство, де пануватиме дух свободи, рівності, братерства.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 180 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz