ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Сонети Вільяма Шекспіра: глибина почупя та глибина думки

I.      Сонети в. Шекспіра — шедевр світової поезії. (У своїх поетичних творах В. Шекспір відобразив усю багатогранність людських почуттів, не оминаючи й філософських роздумів про людське життя. Сонети видатного поета та драма­турга — детальна картина його художнього світу та й взагалі світу, який оточу­вав автора. У сонетах В. Шекспір суміщає довершеність форми, традиції світо­вої літератури й новаторство тем та образів, поетичних прийомів та тропів.)

II.     Філософія та почуття у поезіях Шекспіра.

1.     Сонет № 121. (У цьому вірші В. Шекспір розмірковує над сутністю люди­ни. Для всіх творів поета характерне глибоке розуміння життя: ліричний герой визнає недосконалість людини і власну недосконалість, але він про­ти того, щоб одні люди засуджували інших за їхні хиби та недоліки. Кожен з нас далекий від святості — це основна думка сонету. І кожна людина має оцінювати власні вчинки сама, керуючись своїм розумінням того, що до­бре, а що погано. Часто ті люди, що беруть на себе право судити інших, самі мають викривлене розуміння добра та зла. Настрій сонета № 121 ціл­ком відповідає не лише філософській системі автора, яку ми відстежуємо від твору до твору, а й філософії його епохи: кожен сам собі суддя, а суди­ти інших права не має, безпідставні обвинувачення тільки псують людині життя, тим більше, що найчастіше до таких обвинувачень вдаються люди, що самі відчувають докори сумління.)

2.     Сонет № 130. (Цей сонет якнайкраще ілюструє особливе ставлення лірич­ного героя В. Шекспіра до його коханої, в ньому зображено образ жін­ки, що сформувався в епоху Ренесансу. На противагу античним та серед­ньовічним звеличенням образу жінки в поезії (яке полягало насамперед у пишних вишуканих метафорах, міфологічних образах-порівняннях тощо), ліричний герой цілком щиро захоплюється своєю обраницею. Він не по­рівнює її з божеством, навіть більше того — ліричний персонаж стверджує, що об’єкт його почуттів — цілком земна постать, але від того його почуття стає тільки палкішим. Автор уникає нежиттєвих, пишних порівнянь, май­же відверто говорячи, що сутність почуття не в словах, а в самому почутті: у щирості, повазі, захопленні. Для того, щоб викликати захоплення у лі­ричного героя, дівчина не повинна бути напівнебесною істотою з іншого світу: земна краса, притаманна їй, цінніша для нього за будь-які пишні по­рівняння. У кожному рядку цього сонета відчувається щире почуття, яке автор не намагається загорнути у недоречні порівняння чи порожні лесто­щі.)

III.     Сонети В. Шекспіра — неоціненне багатство для виховання людяності та щи­рості почуттів сучасної молоді.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 296 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz