ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Притчевість новел зі збірки «Декамерон» Дж. Боккаччо

Під час чуми у Європі 1347 року у флорентійському храмі випадково зустріло­ся семеро молодих жінок і троє молодиків. Вони не знали, як уберегтися від мо­ровиці, а тому вирішили поїхати за місто, аби перебути чуму. Десятеро ізольова­них від світу молодих людей розважали себе, розповідаючи якісь історії. Кожен із них розповідав щодня одну історію протягом десяти днів. Отже, «Декамерон» — це збірка, яка складається із ста новел, більшість яких має повчальний, притчо­вий характер.

Притчі в новелах «Декамерона» дуже схожі на анекдоти, але Боккаччо не тіль­ки розширив жанр народних мініатюр, а й розкрив характери героїв.

У третій оповідці першого дня розповідається, як хитрий єврей Мелхіседек до­тепною відповіддю не тільки зберіг своє життя, а й примножив статки, коли сул­тан Саладін захотів обібрати лихваря. Султан запитав у єврея, яка із трьох релігій краща: юдейська, агарянська чи християнська. Мелхіседек зрозумів, що Саладін хоче спіймати його на слові, і розповів притчу про три персні, які давали владу: два з них були фальшиві, один справжній, але ніхто не зміг їх розрізнити.

У четвертій оповідці шостого дня розповідається про хитрого кухаря, який від­дав одне стегно засмаженого журавля своїй коханці, а хазяїнові намагався довес­ти, що ці птахи мають одну ногу. І справді, коли хазяїн і кухар уранці приїхали на озеро, то побачили, що журавлі стоять на одній нозі. Та коли хазяїн голосно крикнув, птахи стали на дві ноги, змахнули крильми і полетіли. Кухар швидко знайшовся і сказав, що хазяїнові вчора ввечері треба було крикнути на журавля, тоді б і смажена птиця опустила другу ногу. Так меткий слуга викрутився, розсмі­шив хазяїна і уникнув покарання.

Кожна оповідка твору «Декамерон» — це маленький шедевр. Герої Боккач­чо — представники різних верств населення, це суспільство в усіх його проявах: із забобонами, шляхетністю, освіченістю, підлістю і дурістю, міфами і дійсністю.

Століттями «Декамерон» забороняли і вилучали з бібліотек. Письменника зви­нувачували у вульгарності і потуранні низьким людським якостям. Але твір пе­режив віки, і кожен читач може знайти в ньому те, що припаде до серця і звору­шить душу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 209 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz