ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ Лаури у сонетах Петрарки

Франческо Петрарці було близько двадцяти п’яти років, коли він у церкБІ Святої Клари вперше побачив молоду жінку і закохався. Це була донна Лаура — муза і душевна рана геніального італійського поета доби Відродження. Сонети, го­ловною героїнею яких була донна Лаура, Петрарка писав усе життя. Його «Книга пісень» стала інтимним щоденником, у якому поет розповідає про ідеальну жінку, розкриває безліч рис її характеру, оспівує зовнішність, ходу, поворот голови, по­мах руки і вираз очей.

1347 року чума забрала життя донни Лаури, і перший розділ «Книги пісень» «На життя донни Лаури» завершився. Поет розпочав писати вірші про кохану жін­ку, які ввійшли до другого розділу «Книги пісень» — «На смерть донни Лаури».

Жертовне кохання Петраркн до Лаури було схоже на поклоніння середньовіч­них лицарів образу Прекрасної Дами. Поет благословляв місяць, день і рік, пору, годину, милу місцину, коли краса її очей сп’янила його і зробила її бранцем. Бог кохання націлив стрілою в серце і викликав біль, але і цей біль, і лук, і стрілу Еро- та поет благословляє у кожному рядочку.

У сонеті 162 поет говорить, що квіти й трави, «Прим’яті донною на самоті; // Пісок, що береже сліди святі // Чудових ніжок під листком купави», щасливі. Гаї, віти, фіалки, ліси, голубі ріки, увесь рідний край для поета існує тільки тому, що вся природа милується очима Лаури і їхню красу й блиск бере собі.

Лаура у сонетах Петрарки — ідеальна жінка. У неї чарівні погляд і вигляд, гор­да постать, струнка постава, величава мова. Навіть негідник, зустрівшись із Лау- рою, відчує сором. Вона вміє сміхом ужалити того, хто їй набрид; її «душа, мов зоря яскрава», гідна бути володаркою світу.

Поет дихає усім, до чого доторкнулася Лаура, для неї він народився і палає.

Після смерті коханої Петрарка не радіє життю. Його не тішать ні зоряні небе­са, ні морські далі, ні любовні строфи. Журба оповила його дні. Він кличе смерть, бо вірить, що в іншому житті зустріне ту, «Що був би краще не стрівав її».

Понад шість століть чудовий образ Лаури хвилює серця людей. Геній Петрар­ки залишив такий світлий образ, на який рівнялися і рівняються жінки в усьому світі. Поет своїми творами зробив безсмертною донну Лауру, жінку, яка була його коханням на відстані.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 573 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz