ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дон Кіхот - Лицар Печального Образу

Дон Кіхот був уже майже п’ятдесятирічним, коли, начитавшись лицарських романів, вирішив стати захисником скривджених. Він був ідальго, але його життя проходило в бідному селі, без пригод і романтики.

Дон Кіхот вичистив стару збрую, назвав свою шкапу Росинантом, знайшов серед селянок свою Даму Серця, якій присвячуватиме подвиги, і разом із вірним джурою Санчо Пансом поїхав шляхами Іспанії боротися зі злом. Самітне, ізольо­ване життя в глухій провінції наклало відбиток на психіку ідальго. Мріючи бити­ся з велетнями, він зі списом кидається на вітряки; дві отари овець мандрівний лицар сприймає як дві ворожі армії, які сунуть одна на одну; дама в ридвані, що їхала до чоловіка у супроводі чотирьох вершників, йому здалася принцесою, яку викрали чарівники. У цих та інших ситуаціях Дон Кіхот намагається знищити зло, захистити скривджених, а потім заліковує рани, які йому завдали в безглуз­дих битвах. Він упевнений, що «тільки той чоловік іншого переважить, котрий зробить більше за нього».

Ідальго вірить, що всі ці бурі й негоди, що падають на їхні голови, свідчать лише про те, що скоро і їм сонечко засяє, скоро і їхні справи на краще підуть. «І горе, і радощі — ніщо не вічне, якщо горе надто довго триває, значить, радощі десь уже недалечко». Але не так сталося, як гадалося. Нещастя продовжували пе­реслідувати Дон Кіхота: він звільнив каторжників, а ті побили і обібрали ідальго; воював із велетом у Обізіянському царстві, а виявилося, що порубав міхи із чер­воним вином і наразився на лайку корчмаря.

Дон Кіхот вирішив учинити ще один подвиг: упасти в шаленство, адже лицар Роланд колись вивертав із корінням дерева, а Амадіс обливався сльозами. У них були причини збожеволіти, а Дон Кіхот сприймав їхнє божевілля як подвиг. Саме тоді Санчо Панса назвав Дон Кіхота Лицарем Печального Образу. Вірний джура не розумів, «що все, що оточує мандрівних лицарів, здається їм химерним, без­глуздим, несправжнім, поставленим сторч головою».

Шаленство Дон Кіхота виявлялося в тому, що він хотів роздерти на собі одяг, розкидати зброю і задумав битися об скелі головою в ім’я Прекрасної Дами Дуль- сінеї Тобоської.

Практичний Санчо порадив Дон Кіхоту не наражатися на гостряка, як буде головою об камінь товктися. А краще вже битися головою об воду чи щось м’якеньке, якщо вже надумалася така примха чи жарт. Та Лицар Печального Об­разу заперечив, що лицарський закон забороняє всяку лжу, «а робити замість од­ної речі другу — се та сама лжа».

Санчо Панса абсолютно справедливо назвав Дон Кіхота Лицарем Печально­го Образу, адже все, що той замислював і робив, закінчувалося поразкою. Сумно стає від думок про те, що сильний, мужній, чесний Дон Кіхот не тільки не зумів змінити світ, а й покращити хоч одне чиєсь життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 192 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz