ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ Гамлета: трагедія героя та духовні шукання справжньої особистості

Вільям Шекспір — геніальний поет та драматург епохи Відродження. У його сонетах, комедіях, трагедіях відобразилися не тільки проблеми, притаманні часо­ві, особливо актуальні для людини Ренесансу, а й проблеми загальнолюдські, віч­ні. На мою думку, для глибшого розуміння творів Шекспіра необхідно почати з психологічних та світоглядних особливостей епохи, у яку він жив та створював свої драми.

«Світ розхитався», — сказано в «Гамлеті». І справді, це був період формування принципово нового ставлення людини до життя та до самої себе. Згадаймо деякі факти з історії літератури: ми добре пам’ятаємо, як страждали герої античної літе­ратури, підкорені року, фатуму, позбавлені вільного вибору. Так само підкорялись певним межам і герої середньовіччя: жорсткі правила етикету, жорстка регламен­тація усього життя, беззаперечне підкорення будь-яким догмам релігії. У часи Ре­несансу людина опиняється у принципово новому становищі: вона стає «мірою усіх речей» (нехай цей вислів і було сформульовано за античності, але за часів Відродження він по-справжньому втілився в життя). Людина отримує право ви­бору... Здавалося б, це воля? Свобода вибору і є та сама омріяна свобода особис­тості, свобода духовна! Але ж найчастіше цей вибір і ставав тягарем, що важким каменем лягав на душу, під тиском якого ламалися долі, не витримавши відпові­дальності за власний вибір, заплутавшись у власних сумнівах та побоюваннях. Але не тільки свобода вибору тисне на ренесансну людину: світ не просто хитається, він трагічно розколюється навпіл. На ідеальне та дійсне, і цей ідеал видається не­досяжним, настільки недосяжним порівняно з жорстокою дійсністю, сповненою брехні та зрадництва, що можна й впасти у відчай...

Готуючись до написання цього твору, я довго розмірковував над образом Гам­лета. І щоразу я не міг дібрати потрібних слів, аби схарактеризувати його образ. А ще — ловив себе на думці, що сприймаю цього літературного персонажа як лю­дину, яка дійсно колись жила... Гамлет видається мені настільки складним, ба­гаторівневим образом, що важко дати бодай одну однозначну характеристику. У жодному разі його вагання, його сумніви не здаються мені ознакою слабкос­ті (таку думку висловив дехто з моїх однокласників). Навпаки: сумніви Гамлета, його душевні вагання, на мою думку, є показником гострого розуму та високих моральних принципів.

За часів античності доля людини, на думку самої ж людини, була визначена наперед. Це позбавляло вибору, але ж знімало відповідальність. Якби хтось, окрім Гамлета міг дати йому відповідь: «Бути чи не бути?» Цей монолог став шедевром світової літератури, і не тільки літератури — філософії. Гамлет весь час шукає від­повідь на це питання, бо в ньому — саме світосприйняття людини, її життєва по­зиція. «Світ розхитався», і Гамлет вважає своєю місією поновити рівновагу, але хіба може він, одна людина, з цим впоратися? Це завдання по-справжньому не­просте, але ж і не втручатись у світову боротьбу добра і зла він не може.

Трагедія Гамлета не стільки в тому, що він поставив собі недосяжні цілі, а в тому, що не будь-який спосіб їх досягнення видається йому чесним. Гамлет не вбиває свого лютого ворога під час його молитви, і ми розуміємо, що змінити світ, перемогти зло іншим злом — неприпустимо для Гамлета. Він вагається між дією та рефлексією, боїться вчинити неправильно, допоки він не збагнув механіз­

 

мів, які лежать в основі світобудови, але ж хіба можливо їх зрозуміти? Але й без- дієвість пригнічує Гамлета... Мені здається, що навіть уважний читач не зрозуміє цю складну постать до кінця, не можна одразу сприйняти усі проблеми, покладені автором в основу цього образу.

Існують книги, які можна перечитувати багато разів, щоразу відкриваючи для себе щось нове, дивуючись із власної неуважності. Мені здається, що «Гамлет» є саме таким твором. Прикро, що я так і не зміг до кінця зрозуміти образ Гамле­та... Я постійно повертаюсь до тексту, — може, я випустив щось: якусь важливу думку, якусь деталь?

Образ Гамлета — втілення філософських шукань усього людства. Як на мене, неможливо розв’язати усі питання, поставлені Гамлетом не те що в одному учнів­ському творі, а й протягом цілого життя. Я можу хіба що окреслити їх, сформу­лювати вже не метафорично, а прямо, аби шукати відповіді потім, протягом, мож­ливо , багатьох років...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 167 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz