ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Подорож на «ретротрамваї»

У Харкові святкували сторіччя міського трамваю. Умільці приготували до свя­та подарунок. Вони відновили трамвай, збудований ще у двадцяті роки минулого століття. Це був трамвай з дерев’яною обшивкою, з дерев’яними сидіннями. Він, як і інші його побратими-трамваї, справно слугував городянам аж до Великої Віт­чизняної війни. На ньому наші діди-прадіди з початком війни добиралися на при­зовні пункти, а потім — на вокзал. Звідти їхній шлях лежав на фронт.

Старожили згадують, що цей трамвай, прикрашений квітами, зустрічав вої- нів-переможців на залізничному вокзалі, який тоді, як і багато будівель Харкова, поставав із руїн. Колись цей трамвай мав незвичайний для сучасного міста но­мер — «А». Городяни ласкаво називали його «Аннушка». «Аннушка» за час свого «трудового шляху» перевезла десь із мільйон людей. На ній вирушали у загс зако­хані, на ньому поверталися додому молоді, і немовлят із пологових будинків та­кож везли додому на трамваї «Аннушка».

Городяни не помітили, коли остання «Аннушка» поступилася на маршруті су­часному трамваю. До наших днів змінилося не одне покоління трамваїв, але «Ан­нушка» залишилася у пам’яті народній. Про неї складали вірші, вона була геро­їнею пісні, неодноразово була присутня у кадрах кінофільмів. Ось і відновлений майстрами до ювілею Харкова трамвай «Аннушка» вирушив на зйомки художньо­го фільму до Одеси. Але перед тим, як стати «кіногероєм», відомий трамвай зро­бив коло пошани містом. Прикрашений квітами, різнокольоровими кульками, під звуки духового оркестру він проїхав найстарішими міськими маршрутами. На одній із зупинок до нього підійшла немолода жінка. Вона зі сльозами на очах ди­вилася на «Аннушку», може, згадуючи молодість. А потім «Аннушка» два роки знімалася в кіно, а зараз знов повернулася до Харкова. Тепер вона виконувати­ме обов’язки екскурсійного трамваю, курсуватиме історичними місцями Харкова. «Аннушка» немовби з’єднає минуле і сучасне, зміцнить нашу історичну пам’ять.

Ось такий він, «ретротрамвай»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz