ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

МІСЬКИЙ флюгер - пам’ятник старовини (твір у публіцистичному стилі)

Якщо ви пройдете старими вулицями міста, то буквально на кожному кроці побачите прикмети старовини.

По-перше, це самі будинки. Багато з них втратили колишню пишність, давно не ремонтувалися і навіть занепали. Але вони зацікавлюють, наче повертають нас у далеке минуле. У цих будівель незвичайні фасади, вони прикрашені вигадливи­ми архітектурними елементами. Деякі будинки мають колони, інші — скульптури. У старих будинків високі вікна, двері. Деякі будівлі вивершує незвичайний меха­нізм — флюгер. Це прилад визначення напрямку і швидкості вітру. В давнину го­родяни не могли обійтися без флюгера. Адже в них не було ні радіо, ні телевізора. Тому дізнатися подробиці про погодні умови вони могли лише завдяки домовому флюгеру. Кажуть, у давнину флюгери стояли на дахах, як зараз антени. Між тим установлення флюгера було нелегкою справою і потребувало справжньої майстер­ності. Прилад розміщувався на щоглі на височині десяти—дванадцяти метрів від землі. Головним елементом флюгера є флюгарка. Вона мала дві лопаті. Коли на­літав вітер, флюгарка співала. Її встановлювали так, щоб її противага мала напря­мок, протилежний напрямку вітру.

Господарі будинків дорожили флюгерами, доглядали за ними. Майстри, які виготовляли їх, були шановані в суспільстві люди. Вони створювали не просто прилад, а справжній витвір майстерності. Було навіть негласне суперництво во­лодарів будинків — чий флюгер найкращий? За наявністю флюгера можна було судити про добробут господаря.

Минав час, флюгери ставали непотрібними мешканцям будинків: необхідність у них відпала, тому що про напрямок і швидкість вітру повідомляв гідрометцентр. А флюгери старіли, їх заливали дощі, засипав сніг — вони майже зникли, лише ці­кавили завзятих колекціонерів давнини, які викрадали прилади. Гим часом ті, які залишилися в місті, стали справжніми пам’ятниками давнини. На одному з будин­ків, що спорудили ще в XIX столітті, флюгер має вигляд вершника зі списом, а на іншому можна побачити півня з роздвоєним хвостом — лопатями флюгарки.

Все ж таки флюгери визначають зовнішність міста, вони є свідками всіх ра­дісних і сумних подій.

Цікаво, якби флюгери вміли говорити, про що б вони розповіли нам, тим, хто живе у XXI столітті?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz