ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 30
Гостей: 30
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пам’ятники Харкова

Пам’ятник — це скульптурна й архітектурна споруда в пам’ять чи на честь ко­гось або чогось. Творець пам’ятника увічнює в своєму витворі свій талант.

Коли ми підходимо до пам’ятника, вся наша увага переключається на кам’яне або бронзове зображення людини. Ми думаємо про цю людину, про події, пов’я­зані з її діяльністю, її епохою. Про автора споруди ми чомусь не згадуємо, іноді навіть не знаємо, на жаль, його ім’я.

Деякі пам’ятники виникають у зв’язку з важливими у житті людства датами. На честь однієї з таких дат — двох тисяч років від Різдва Христова на територїї

Свято-Покровського чоловічого монастиря було відкрито дивовижний пам’ятник Спасителю. Ідея створення монумента належить митрополиту Харківському і Бо- годухівському Никодиму. Досвідчені люди кажуть, що іншого такого величного пам’ятника Спасителю поки що немає. Спаситель стоїть на земній кулі і наче бла­гословляє Харків і весь світ.

Архітектурним пам’ятником є храмовий комплекс монастиря. Пережив століт­тя білокам’яний Покровський собор. Це перша кам’яна споруда у Харкові. Вона є одним з найкращих зразків української храмової архітектури.

Якщо вийти з воріт монастиря і через майдан, що примикає до нього, вийти на вулицю Пушкінську, можна побачити інший цікавий пам’ятник. Його споруджено напроти науково-дослідного інституту, що носить ім’я видатного вченого Іллі Іллі­ча Мечникова. А пам’ятник цей і є кам’яне зображення самого Мечникова.

Ілля Ілліч Мечников — російський біолог і патолог, Нобелівський лауреат. Він відкрив першу в Росії бактеріологічну станцію. Народився Ілля Ілліч на території Харківської області.

Це постать немолодої втомленої людини з борідкою. Мечников стоїть, спира­ючись на кафедру, і наче звертається до своїх студентів.

Я невипадково переходжу від пам’ятника Спасителю до пам’ятника Мечнико- ву. Один — рятівник людства, інший рятував людей від хвороб, проводячи над­звичайні за своїм задумом наукові дослідження.

Є в місті пам’ятники людям, які залишили глибокий слід у нашій культурі. Творча спадщина цих людей і донині сприяє духовному оновленню людини. Це пам’ятники Т. Г. Шевченку, О. С. Пушкіну, М. В. Гоголю.

Пройдіться містом, і ви відкриєте для себе ще чимало дивовижних пам’ятників.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 143 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz