ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пішки старовинними вулицями (твір-опис міста)

Наш шлях пролягає від вокзалу до центра міста старовинним Полтавським Шляхом. Полтавський Шлях — одна з найстаріших вулиць Харкова. Вона веде до Полтави, звідси й назва.

Чим приваблює мене ця вулиця? Може, тим, що вона нагадує про подорожі, які починаються з залізничного вокзалу. А може, ще й тим, що ця вулиця нагадує міцний стовбур старого дерева, від якого відходять гілки — вулиці, овіяні роман­тикою стародавніх професій.

Ось ми повертаємо ліворуч і потрапляємо на вулицю з нескінченним рядом кленів з кулястими кронами. Ця вулиця з невисокими будинками з червоної це­гли, збудованими ще у сиву давнину. Очевидно, в цих будинках жили майстри, яких, якщо говорити сучасною мовою, називали взуттєвиками, а у старовину — чоботарями. Якщо відкрити і прочитати тлумачний словник В. Даля, ми знайдемо там чудове слово «чоботь», а розшифровується воно так: «чоботь, чоботи, чобоття; чоловіче та жіноче взуття, черевики». Звідси й чоботарі. Так народилась не всім, може, зрозуміла в наші дні назва вулиці — Чоботарська.

Паралельно до Чоботарської є ще одна вулиця з мудрою назвою — Коцарська. ІЦо ж таке коца? Той самий словник В. Даля пояснить вам, що «коца — це стри­жений килим, келим», тобто там жили коцарі — килимщики, майстри, що виго­товляли килими. Свого часу Харків славився килимами, їх возили на ярмарки до Полтавщини. Харківські килими охоче купували заморські купці.

А ще Харків прославився майстерністю гончарів. Гончарні майстерні зосеред­жувалися також недалеко від нинішнього Полтавського Шляху. До речі, цією ву­лицею йшли підводи зі спеціальною глиною, яку видобували за містом. З неї на­роджувалися дивовижні керамічні вироби. І зараз у Харкові працюють гончарі, але ця професія доволі рідкісна. У ній зайняті справжні ентузіасти, справді тала­новиті люди.

А є в Харкові вулиця, яка нагадує про ковалів. Коваль і зараз затребувана про­фесія, але вони працюють на заводах, на автоматизованих машинах, а в старовину знаряддям коваля були ковадло і молот. Дзвін ковальського молота наповнював Кузнечну вулицю. Зараз там ковалів немає. Натомість лунають голоси птахів, ву­лиця тіниста, і господарі вулиці — старовинні розкішні тополі. Ця вулиця зберег­ла будинки старої архітектури. Щоправда, й вони потребують уваги й ремонту.

Якщо ви забажаєте дістати задоволення, мандруючи старими вулицями Хар­кова, що зберегли свої первісні назви, не полінуйтеся після прогулянки зазирнути до тлумачного словника Володимира Даля або в енциклопедію. Ви наче поверне­теся у світ людей, чиї професії прославили ці вулиці, ви немовби почуєте кроки самої історії.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 164 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz