ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Міська дамба (твір-спостереження у публіцистичному стилі)

Одного разу пекучого липневого дня ми йшли уздовж річки нашого міста. Річ­ка неширока, по обидва боки її береги поросли диким виноградом, травою. Де­кілька разів за літо траву скошують, і аромат річки й сухої трави пливе понад бе­регами. Річка спокійна. На її гладіні відбиваються хмарки, дерева, що збігають до води. Якщо придивитися, близько до поверхні води підходять риби, і тоді можна побачити їхні вузькі чорні спинки — вони отак відпочивають. У воді відбиваються мости, вона чує гул автомобілів, які проносяться по шосе біля набережної.

Уздовж річки можна йти нескінченно довго і не стомлюватися. Тут душу огор­тає особливий стан спокою. Дихається легко, можна йти і фантазувати, напри­клад, про те, що по цій річці допливеш до самісінького моря.

Що далі йдемо набережною вздовж рікн, то виразнішим стає якийсь шум. Це підвищує голос річка. Але ж поверхня спокійна, вітру немає. Таке враження, що ти чуєш шум потоку води, що стрімко падає з височини. Незабаром все з’ясову­ється. Перед нами виникає дамба. Ця гідротехнічна споруда була збудована ще на початку минулого століття для того, щоб перешкодити затопленню низовинних місць під час повені. За необхідності здоровенний затвор дамби за допомогою гі­гантських сталевих ланцюгів або піднімається, або опускається, регулюючи рівень води. З валу дамби вода стрімко падає вниз, і сонячного дня над дамбою можна побачити веселку. Серце завмирає, коли дивишся на воду, що спадає. На бето­нованих стінках дамби великими літерами, виведеними фарбою, попередження: «Купатися заборонено». Але хлопчаки завжди люблять показати своє молодецтво. Вони купаються поблизу дамби, а перехожі зажурено хитають головами, намага­ючись напоумити бешкетників, але все даремно.

Одного разу до дамби припливла колода. Гігантський вал перешкодив їй рух. На колоді мирно сиділи дві качки. Вони, здавалося, хотіли показати хлопцям, хто на річці господар. Мовляв, а ви б змогли осідлати колоду? Але раптово колода підкорилася силі водяного потоку і рушила уперед. Ще мить — і вона впаде вниз з потоком води. Качки знялися й полетіли геть.

Ми пішли далі. А на другому боці дамби вода, спадаючи з височини, повільно заспокоювалася, і далі річка плинула повільно й безтурботно.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 119 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz