ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Стежка до дикої яблуні (твір-роздум на морально-етичну тему)

Неподалік від нашого будинісу знаходиться парк. Ще дитиною я гуляла там з дідусем та бабусею. У ньому і зараз багато дітлахів і дорослих. І недивно. Парк старовинний. Тут і блакитні смереки, і дуби, і в’язи. Є кафе, літня естрада, тан­цювальний майданчик для літніх людей — одне слово, наш парк нічим не відріз­няється від інших парків міста.

Проте, мені здається, різниця є. У глибині парку є вузенька непримітна сте­жинка. Йдучи нею, потрапляєш на невелику галявину, що геть уся всіяна кульба­бами. Тих, хто сюди іде цією стежиною, вітають блакитні смереки. За ними прича­їлася дика яблунька. Ця стежинка, власне, й прокладена до неї. Хто її тут посадив, невідомо. Дорогу до неї знають бджоли, метелики, мураші, сороки. Я випадково відкрила для себе цю яблуню. Гуляла якось з Ладою, моєю собакою. Вона, поба­чивши у траві білку, кинулася за нею. Білка стрибнула на стовбур в’яза й зникла. Лада не помітила зникнення білки і продовжила переслідування. Я, звісно, бігла за собакою. Раптом Лада зупинилася, і я теж. Перед нами цвіла яблуня. Вітерець доносив аромат цвітіння. Потім я побачила цю яблуню, усю в плодах, спочатку зелених, а потім дозрілих. Яблука не дуже смачні, але їх ріжуть на шматочки й ви­сушують. Компот із таких сухофруктів корисний й смачний.

Одного разу я побачила зламану гітку. Мабуть, хтось, намагаючись дістати яблуко, зламав її. Чому люди так ставляться до дерева?

По-перше, нікому не спаде на думку допомогти яблуні. Адже як і будь-яке культурне дерево, вона теж потребує догляду, треба обрізати сухі гіточки.

По-друге, слід якось боротися зі шкідниками.

По-третє, яблунька також може хворіти, і їй допомогти може людина.

А люди тільки беруть, нічого не даючи взамін. Навпаки, ще й поводяться з де­ревом жорстоко — ось і гілку зламали.

Такі плодові дерева, що залишилися без догляду, в місті можна зустріти часто і всюди: у парках, на вулицях, у дворах будинків. І мені здалося, що як було б до­речно провести в місті день фруктового дерева. Хай городяни й не споживатимуть плодів, що виростають на проспектах, але могли б вийти й допомогти дереву: об­копати його, побілити стовбур, обрізати сухе гілля. Та чи мало чого ще корисного можна зробити для зеленого друга!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 199 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz