ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Слово про похід Ігорів» - перлина давньої літератури

Історія «Слова...» (Твір був знайдений графом О. Мусіним-Пушкіним, вперше видано ним же 1800 року. Оригінал загинув під час пожежі у Москві. Зберег­лися дві повні копії списку Мусіна-Пушкіна й кілька окремих виписок. На­вколо «Слова...» точились численні наукові дискусії — як з приводу авторства, так і з приводу можливої містифікації. Версія про те, що «Слово...» є не оригі­нальним твором XII сторіччя, а пізнішою містифікацією, не підтверджена сер­йозними науковими дослідженнями.)

Основні образи «Слова...» («Слово...» оповідає про похід новгород-сіверського князя Ігоря проти половців, що відбувся 1185 року. Похід був невдалий, дру­жина Ігоря була розбита, а його взято в полон. Ігор Святославич рятується з полону, повертається додому. Сам текст написаний як ліро-епічний твір, у ньому зображено не тітьки історичні події й історичний контекст, а є й багато

міфологічних, фольклорних мотивів, змальовано повноцінні художні образи.

Невідомий автор висловлює своє ставлення до описуваного.)

1.     Образ Руської землі. (Образ Руської землі є центральним образом тво­ру. Не стільки доля держави, скільки доля народу, землі як батьківщини хвилює князів, автора, воїнів. Патріотичний пафос простежується у тво­рі. Особлива роль у творі відводиться природі. Зображуючи природу, автор персоніфікує її, вона сприймається як щось живе, одухотворене. Ярослав- на так само звертається до сил природи. У цьому відображуються давні ві­рування наших пращурів, елементи язичництва та пантеїзму.)

2.     Образи князів. (Князь Ігор, вирушаючи у похід, сам наражає себе на не­безпеку, проте він настільки захоплений думкою про помсту половцям, що ігнорує навіть сонячне затемнення, що сприймається всіма як погана при­кмета. Автор «Слова...» поважає мужність і завзяття Ігоря, одночасно за­суджуючи його за гарячкуватість. Образ Ігоря, попри все, не ідеалізується, стаючи від цього більш реалістичним. Особливе місце посідає у творі об­раз князя Святослава. У тексті наводиться сон Святослава і так зване «зо­лоте слово» — думка князя про те, що тільки разом, тільки об’єднавшись, можна боронити рідну землю. На тлі постійних міжусобних суперечок, які точились між князівствами, заклик Святослава до об’єднання заради блага Русі виглядає особливо вражаюче, недарма його метафорично названо «зо­лотим словом Святослава». Автор тексту підтримує думку князя про необ­хідність об’єднання. Зображено й інших князів — подано похвальне слово «старим» князям Ігореві і Всеволоду, молодому князю Володимиру Ігоре- вичу. Звитяжним зображено князя Тура Всеволода, який бере участь у по­ході разом з Ігорем.)

3.     Ярославна. (Ярославна — один з найвідоміших жіночих образів української літератури. У «Слові...» описується її монолог — «Плач Ярославни». Слова князівни, яка тужить за своїм коханим, переймається успіхом його війська, не тільки насичені напруженими емоціями жінки, а й багаті на художні прийоми, відображають особливе мислення тогочасних людей (звернення до сил природи), містять фольклорні й міфологічні мотиви (лікування во­дою — «мертва і жива вода»). «Плач Ярославни» був предметом пізніших літературних переспівів.)

4.     Образ автора. (Постать справжнього автора «Слова...» невідома. Імовір­но, це був хтось із дружини Ігоря. Автор добре обізнаний у подіях, про які повідомляє, видно, що йому знайома Руська земля. Поет висловлює своє ставлення до зображуваного — засуджує міжусобиці князівські, закликає до єднання і боротьби.)

III. Значення «Слова про похід Ігорів» для української і світової літератури.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 188 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz