ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Слово про похід Ігорів» і проблема авторства

Будь-яка по-справжньому значима подія в літературі чи історії завжди поро­джує навколо себе безліч дискусій та наукових суперечок. «Слово про похід Іго­рів» не стало винятком. Досі точаться дискусії не тільки щодо авторства, а й на­віть щодо автентичності твору.

Існують науковці, що висловлюють скептичну точку зору щодо виникнення «Слова...» За їхніми версіями ця пам’ятка літератури була написано зовсім не у XII сторіччі, а є пізнішою містифікацією, створеною у XVIII сторіччі. Насправді ж оригінального рукопису «Слова...» не збереглося, але багатьма науковцями було висунуто переконливі докази справжності цієї історичної пам’ятки. Зокрема, за­ведено вважати, що у тексті «Слова...» є такі мовні особливості, котрі вповні від­повідають тому етапові розвитку мови, який був притаманний саме XII сторіччю, а потенційні містифікатори, навіть якщо б такі були, просто не могли дізнати­ся про ці мовні особливості — не мали звідки. Відтак містифікацію такого рівня «правдоподібності» створити просто не видається можливим. Годилося б обури­тись сумнівами науковців, але й у цих скептичних позиціях були і свої плюси. Зок­рема, дискусія про автентичність спричинила дуже пильне і докладне досліджен­ня «Слова...», що, безумовно, дуже добре.

Проблема авторства «Слова о полку Ігоревім» ще й досі залишається, на жаль, не розв’язаною. Текст цього твору недостатній за обсягом, щоб можна було щось остаточно стверджувати про автора. Але є дещо, що нам відомо. Судячи із тек­сту, автор добре знайомий із тими місцями, про які пише. Він оспівує Київщину, Руську землю. Імовірно, він і сам був звідти походженням, адже крізь рядки про­ступає його щира любов до Київської землі. Із тексту видно і те, що автор обізна­ний у подробицях походу, знає про діяльність і вдачу князів. За найімовірнішою версією, він був один із дружини князя Ігоря. За іншою ж, можливо, він сам був князем, що брав участь у поході. Висувалися гіпотези, що авторами «Слова...» є кілька осіб, але їх було відкинуто. Спроби встановити авторство і досі проводять­ся науковцями. Це завдання, цей своєрідний виклик, кинутий їм наукою, при­водив і до того, що ім’я автора намагались знайти в самому тексті — зашифро­ваним у окремих рядках, реченнях тощо. Але нічого не розшифрували, можливо, поки що?

«Слово о полку Ігоревім» — незвичайний і складний текст. Автор цього текс­ту невідомий науковцям, але — відомий читачам! Читаючи цей твір, кожен читач уявляє собі середньовічного поета, який створив цю надзвичайну пам’ятку. Не­відомий митець по-справжньому любить свою землю, він закоханий у природу, в історію, зичить своєму народові добра. Автор «Слова...» не тільки переповідає події, як літописець, він також є носієм певних тогочасних вірувань, особливого способу мислення. Безумовно, ця людина мала літературний талант і гаряче сер­це. Він слідкує за усім, що відбувається на його землях і переймається долею Русі. Зображення особливого ставлення до природи, притаманне тогочасним людям, надзвичайного, як на ті часи, рівня поетичної мови, емоційність у зображенні іс­торичних подій — усім цим ми завдячуємо невідомому авторові. Проте, читаючи текст «Слова...», ми настільки добре його уявляємо, що навряд чи можна вживати слово «невідомий»: невідомим залишається тільки його ім’я і біографія, вдача ж його, ставлення до описуваного повністю розкриваються через текст.

Якщо говорити про авторство, то постать талановитого митця, що створив цей дивовижний твір, досі оповита легендами та припущеннями. Існує навіть дум­ка, що стовідсотково встановити автора «Слова...» неможливо, і ми так ніколи і не дізнаємось, хто подарував нашій літературі цей поетичний текст. Із іншого боку, читач завжди захоплюватиметься тією майстерністю, із якою створено об­рази пам’ятки, поетичністю мови, фольклорними та міфологічними мотивами, що їх уведено у твір. Чи так вже важливо знати справжнє ім’я поета? Його твір, безумовно, залишиться на чільному місці в історії нашої літератури, викликаючи щирий читацький інтерес і захоплення.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 162 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz