ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Фольклорні мотиви поезії Т. Шевченка «Ой три шляхи широкії»

Жанрова й стилістична різноманітність творчості Т. Шевченка. (Творчість Шевченка надзвичайно різноманітна. Поет починав працювати у межах літе­ратурного романтизму, створивши прекрасні романтичні балади («Причинна», «Тополя» та інші). Пізніше Шевченко працює у напрямі реалізму. Проте серед його творів зустрічаються і гостра сатира, й інтимна лірика, і поеми, філософ­ські поезії й вірші, побудовані на фольклорній основі. Різноманітність твор­чості Шевченка зумовлюється багатогранністю його поетичного таланту, різ­номанітністю тематики, яка хвилювала митця, і різними цілями, що їх ставив собі поет, пишучи свої твори.)

Фольклорні мотиви поезії «Ой три шляхи широкії». (Вірш «Ой три шляхи ши­рокії» має виразні фольклорні мотиви, поезія дуже схожа на народну пісню за багатьма ознаками, хоча й зберігає виразний авторський стиль Т. Шевченка.)

1.     Поетика.

2.     Композиція. (Композиційно у поезії вжито дуже поширений у народних творах прийом, за якого композиція будується на трьох елементах. Так, у творі фігурують троє братів, які розійшлись з України на чужу землю трьома різними шляхами. Стара мати чекає на своїх дітей, кожного із братів чекає дружина, сестра, дівчина. Фольюіорний паралелізм — один з найбільш ужи­ваних прийомів, якщо йдеться про народні тексти. Шевченко свідомо вво­дить цей прийом у свій вірш, аби створити стилізацію під народну пісню.)

3.     Образи. (У поезії використано образи, що традиційно використовуються у фольклорі. Зокрема, дерева — тополя, калина тощо — поширені фольклор­ні образи-символи. Символічно, що коли брати не вертаються, дерева вси­хають. Так само традиційно фольклорним є образ «трьох шляхів» і шляхів, що заростають терном — цей народний образ-символ вживається в бага­тьох народних піснях.)

4.     Зміст і мета фольклорної стилізації. (Наближена до фольклорної форма цієї поезії виконує одразу кілька смислових завдань. По-перше, вона ніби вказує на «типовість» ситуації, у якій троє братів залишають рідну зем­лю. Фольклорна форма надає текстові відтінку «давності», відтак поет під­креслює, що «так було і так є». Оскільки відірваність від рідної землі є неприродною, вимушеною, гіркою для будь-якої людини, то у поєднанні із фольклорною «типовістю» створюється своєрідний контраст, який саме і підкреслює абсурдність таких подій. По-друге, важливо, що цей текст Шевченко написав під час заслання. У такій формі, імовірно, поет вислов­лює і власну тугу за Батьківщиною, бажання бути ближче до своєї землі.)

ПІ. Значення фольклорних мотивів у творчості Шевченка та українській літературі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 515 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz