ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Давня казка і правда нова про «Давню казку» Лесі Українки

«Давня казка» — дуже небезпечний твір. Він настільки простий за формою, що здається простим для розуміння. Відтак на читача постійно чатує небезпека сприймати «Давню казку» як казку. Насправді, я б не порушував цієї теми, якби неповне, неуважне прочитання цього твору не було таким поширеним. На жаль, багато хто не вдумується у зміст прочитаного. Тому мій твір складатиметься з двох частин. Відповідно, з давньої казки про «Давню казку» і з правди, суб’єктивної, звісно, про ту ж саму «Давню казку».

Давня казка. Поема Лесі Українки побудована у формі казки, відтак вона є казкою за формою і за змістом. Фактично, це казковий сюжет, створений спеці­ально для того, аби розважити читача, бо образи Поета і рицаря Бертольдо досить цікаві, а у самому тексті багато влучних фраз, прихованих дотепів і жартів. На ко­ристь того, що твір варто сприймати суто як казку, таку собі літературну забавку, свідчить композиція: частини суголосні між собою, а в цілому дуже скидаються на фольклорний твір із певними повторами, алегоріями, обігруванням однієї ідеї. Тобто це вдала спроба фольклорної стилізації, дотепна, цікава, розважальна. За­раз дещо застаріла за формою, але все-таки і досі цікава читачеві.

Насправді, попередній абзац — це не просто «доведення від противного», адже багато хто дійсно сприймає цей твір саме так. Навіть найпростіші за формою твори іноді варто розшифровувати, інтерпретувати, а зовнішня простота часто є ознакою глибокого змісту, так само, як зовнішня іронічність часто є ознакою вну­трішньої надривної серйозності. Це вже правда.

Відтак, моя правда про «Давню казку». Стиль цього твору у поєднанні зі зміс­том робить поему більш ніж серйозною. Бо за конфліктом Поета і Бертольдо сто­їть не просто конфлікт «влади» і «свободи слова», а й конфлікт матеріальних цін­ностей із духовними. А це вже, вибачте, не жарти.

Насправді, якщо трошки абстрагуватись від поверхового сприйняття й одно­часно не спускатись у глибини, це великий конфлікт світоглядів: Поет стверджує, що має справжні неоціненні багатства, бо його думи-чарівниці можуть дістати йому все, що тільки заманеться. Поет почувається вільним, адже йому доступний світ творчості, світ Слова, світ духовності, водночас він не зв’язаний земним, ма­теріальним, приземленим. На все це Бретольдо відповідає: «Із задоволенням змі­нив би химерний світ фантазії на реальний замок чи маєток». Окрім конфлікту персонажів, це, повторююсь, конфлікт світоглядів. Із цієї точки зору актуальність твору Лесі Українки не треба окремо доводити. Можна, не виходячи з дому, як кажуть, пригадати своїх знайомих, — і більшість із них легко розподілиться на прихильників Бретольдо або Поета. Фактично «Давня казка» не є казкою навіть не тільки тому, що її персонажі так чи інакше існували, а й тому, що ці персона­жі існують і донині.

І ще. Якщо існують персонажі, існує й між ними конфлікт. І він-таки насправ­ді існує. Окрім конфлікту духовного й матеріального, сюжет «Давньої казки», зав­дяки своїй універсальності, легко трансформується в конфлікт влади й преси. Фактично, «Давня казка» зображує середньовічну пресу у конфлікті з середньо­вічною владою — це окрім усього іншого. Тут щодо актуальності твору — комен­тарі взагалі, як на мене, зайві.

Така вона — вже, мабуть, не нова для уважних читачів правда про «Давню казку».

А коли війна скінчиться Того діла й того слова.

То скінчиться давня казка,

А настане правда нова.

І тут постає питання: то скінчилась «Давня казка» чи все ще триває? На жаль, зважаючи на навколишню дійсність, навряд чи можна стверджувати, що правда нова вже настала. (Подумати тільки, сто років минуло, а змінилось не так вже й багато!..) Особисто я ризикну стверджувати, що давня казка, якщо ще не скінчи­лась, то вже майже добігає кінця.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 217 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz