ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 30
Гостей: 30
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Михайло Коцюбинський: коли проблема літературного стилю стає феноменом літературного стилю

Кожен письменник приходить у літературу зі своїм голосом, художнім почер­ком, своїм світобаченням та філософією. Кожен письменник оригінальний і не порівнюваний з іншими. Відтак постає суто літературознавче питання класифіка­ції літературних стилів та методів. Це питання зазвичай формулюють як «пробле­му літературного стилю». Коли ж говорити про творчий здобуток Михайла Коцю­бинського, слово «проблема» здається просто недоречним: різноманіття жанрів, стилів, оригінальність художньої мови — це не «проблема», нехай і в літературо­знавчому розумінні, а феномен, явище інакшого, вищого порядку.

Творчість Михайла Коцюбинського насправді дуже різноманітна — як за жан­ровими, так і за стилістичними ознаками. Але є дещо, що об’єднує всі твори мит­ця. Це дещо — бажання зробити українську літературу літературою європейського рівня, вивести її за межі провінційної літератури, за межі відомої теорії «літерату­ри для хатнього вжитку». Європейськість у розумінні письменника мала характе­ризувати саме якість твору, тоді як предметом зображення, як годиться будь-якій національній літературі, мало залишитись українське життя, реалії нашої країни. І М. Коцюбинському справді вдалося зробити свої твори мистецтвом світового, європейського рівня.

Що ж до стилістичного різноманіття — навіть дивно, як письменник зміг по­єднати у своїй творчості елементи багатьох літературних методів. Так, повість «Дорогою ціною» — виразно романтичний твір. І звернення до романтизму ви­правдане метою і темою твору: намагаючись показати рівень напруження, яке па­нує в житті людини, коли вона бореться за власну волю проти, здавалося б, усьо­го світу, бореться запекло і непримиренно, письменник створює пригодницький романтичний твір — насичений подіями, переживаннями, випробуваннями. Чи ж не найбільшим літературним досягненням письменника є привнесення і розви­ток українського модернізму. Цей європейський стиль, що зародився наприкінці XIX сторіччя в Європі, знаменував принципово нову культурну добу. І Михайло Коцюбинський привніс цей стиль у свою творчість, пришвидшивши розвиток віт­чизняної культури, адже модернізм був не тільки художнім напрямом, а й світо­глядом, способом світоспоглядання. «Іп1егте220» — твір виразно імпресіоністич­ний. Імпресіонізм, що народився насамперед як живописний стиль, перейшовши і на літературу, подарував читачам змогу насолоджуватись найтоншим запахом, найтоншими нюансами дійсності, хитким і мінливим настроєм, враженням, пе­редчуттям... Є серед творів письменника й експресіоністські твори — яскраві, сильні, потужні. Серед творів серйозних, дійсно дорослих, творів світового рівня, Михайло Коцюбинський написав і багато творів для дітей, що виховують естетич­ний смак у найменших читачів.

Проте Михайло Коцюбинський не поринає у пошуки форми, хоча й працює над образом, стилем, мовленням. Понад усе постає зміст, мета, ідея твору. На­приклад, повість «Дорогою ціною», хоча й зображує перебіг подій у кілька тижнів, сягає й часів давнини й майбутнього — зображує й історію. Так само «Тіні забу­тих предків» — твір із нерозгалуженим сюжетом, проте зображення побуту гуцу­лів, їхньої психології, звичаїв можна назвати панорамним. У цьому теж полягає майстерність письменника.

Творчість Михайла Коцюбинського так чи інакше поєднала в собі романтизм, імпресіонізм, експресіонізм тощо. Різноманітна за стилями і жанрами, вона стає літературним феноменом — феноменом поєднання форми, художньої мови, мета­фори із найглибшим змістом, широким зображенням суспільства, побуту, людської психології. Імовірно, творчість М. Коцюбинського ще довго буде об’єктом літера­турознавчих досліджень, утім залишаючись не «проблемою», а «феноменом».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 131 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz