ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Місце жінки в сучасному суспільстві

Здавалося б, повість Осипа Назарука «Роксоляна» відображає часи, що давно минули, і дивовижну постать української дівчини, яка стала наймогутнішою жін­кою тогочасного світу, не втративши при цьому чесності та благородства свого духу. Така була Роксоляна. Але окрім радості від нових знань про ту епоху, окрім щирого захоплення головною героїнею, ця повість викликала в мені велику кіль­кість роздумів, насамперед — про місце жінки в сучасному суспільстві.

Зараз все так швидко змінюється, що не просто відстежити суспільні тенден­ції, крім того значні розбіжності ми спостерігаємо між соціальним порядком різ­них країн та культур.

Проблеми рівності між статями, проблеми ролі жінок та чоловіків у суспіль­стві називаються тендерними проблемами, багато праць соціологів, філософів і психологів присвячено цим проблемам. Не всі з них написані доступно, з біль­шістю з них я, зізнаюся, незнайомий, тому свої міркування я висловлюватиму, покладаючись суто на власні спостереження.

Насправді процес емансипації, що розпочався досить давно в Америці та Єв­ропі, тільки нещодавно набув такого ж масштабу в нашій країні. Наразі жінки цілком обґрунтовано прагнуть рівності із чоловіками. Жінки обіймають важливі посади в державних та приватних структурах, досягають високого рівня в освіті. Але чи не ховається якась небезпека в цьому? У жодному разі я не стверджувати­му, що рівність між чоловіками та жінками в родині чи у суспільстві неправильна або непотрібна, але стільки «підводних каменів» має ця рівність, що про них вар­то, як на мене, говорити вголос...

Повернімось до образу Роксоляни: досягнувши просто неможливого для жінки, як на той час, становища, вона перш за все піклувалась про майбутнє своїх синів, огортаючи їх любов’ю та увагою, охороняючи від інтриг, що точилися навколо. На противагу, сучасне суспільство, у якому жінка прагне сама забезпечити себе, досяг­ти гідного кар’єрного рівня, майже не залишає часу на родину. Але ж це не варто залишати поза увагою: останнім часом про труднощі, що виникають в родинах че­рез надмірну заклопотаність жінок, заговорили навіть психологи, а особливо — ди­тячі психологи, які занепокоєні не на жарт. Діти, навіть діти забезпечених батьків, все частіше не отримують материнської уваги, якої так потребують...

Умови існування жінки, які докладно та історично достовірно описав Осип Назарук у своїй повісті, здаються сучасному читачеві парадоксальними та при­низливими для людини. Але ж у сучасному світі, коли жінка нарешті виборола собі повне право на освіту, на творчість, самореалізацію, теж нерідко доходить до абсурду. Люди, що подорожували світом, дуже часто розповідають, що західна жінка втрачає поступово свою жіночність, відносну слабкість, яка й робить жін­ку привабливою. У дусі анекдотів зазвичай розповідають, що коли вам спаде на думку поступитися місцем американській жінці у громадському транспорті, вона, скоріше за все, сприйме це як образу.

Банально звучить прислів’я, що все добре в міру, але ж воно якнайкраще ілю­струє сучасну ситуацію! Глибоко поважаючи право жінок на власний вибір життє­вого шляху, на свободу від стереотипів та нав’язаних моделей поведінки, я все ж сподіваюсь, що хвиля «агресивної емансипації» омине терени України. Сподіва­юсь, що мої ровесниці та усі наступні покоління збережуть ту чутливість, вишу­каність та ніжність, які так личать українкам і які — пам’ятаймо! — не завадили Анастасії Лісовській подолати усі життєві негаразди, досягнувши в житті усього, чого вона бажала, але й залишитися при цьому вірною дружиною та мудрою, тур­ботливою матір’ю.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 125 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz