ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Творчість Володимира Дрозда

Володимир Дрозд — одна з найяскравіших та водночас дещо суперечливих по­статей літературної арени XX сторіччя. З-під його пера виходили різні твори, різ­ні за жанром та за тематикою, різні й за художньою цінністю. Серед них є й «тра­диційні» для тих часів твори, що зображують картини життя радянського народу. Поверхові схематичні образи, нежиттєподібний «оптимізм», — «жити стало краще, жити стало веселіше»... Але не засуджуймо письменника за це. Бо такі повісті та романи — дріб’язок порівняно з тим, що привніс до скарбниці нашої літератури та­лант Володимира Дрозда, його, без перебільшення, літературний геній. Чи міг би він донести до читача усе, що хотів, коли б пішов на відкрите протистояння? На­вряд чи. Ми знаємо подібні приклади й в науці, коли геніальні вчені цитували кла­сиків марксизму-ленінізму, вдавалися до штучних і неефективних наукових мето­дів соціалістичної науки, аби підтекстом, натяками донести до свого читача дійсно цінну наукову концепцію, новітній погляд на проблеми мистецтва.

Навіть у кон’юнктурних, скажімо так, творах Володимира Дрозда ми відчуває­мо прихований підтекст, письменник ніби хоче сказати нам: ви ж бачите, наскіль­ки це неправдоподібне, наскільки штучним виглядає такий світ? Хтось, можли­во, хоче, аби ви повірили, що життя і є таким, але порівняйте і дійдіть висновків самостійно.

Повість «Вовкулака» йшла до читача близько шістнадцяти років, «Ирій» — шість... Справжні твори, які йшли від серця, яким не могли не повірити. їх не пропускали, бо навіть люди, які служили радянській ідеології, були розумними людьми, усвідомлюючи силу мистецтва, вплив слова.

Один з літературознавців дуже влучно визначив основну проблематику усі­єї творчості письменника — «екологія душі». Екологія людської душі, не менше! Познайомившись з творами В. Дрозда, я зрозумів, що це визначення дійсно дуже влучне. Як не засмітити душу, як зберегти внутрішню правду у світі суцільної брехні та нещирості? Як залишитись самим собою? Як подолати трагічне роздво­єння? На всі ці далеко не прості питання і намагається дати відповідь письмен­ник у своїх творах.

Із творами В. Дрозда, такими, як повісті «Ирій», «Замглай», «Балада про Сластьо- на», «Самотній вовк», новели «Сонце», «Три чарівні перлини», «Білий кінь Шепта­ло» — твори, які так чи інакше можна віднести до напряму химерної прози — особ­ливого напрямку в історії української та світової літератури. В основі таких творів лежить глибокий міфологізм, символічність. Саме цей міфологізм і допомагає авто­рові ставити вічні питання, пов’язані із людським єством, людською природою.

Але звернення до міфологічних елементів відбувається «на глибині», тобто на глибинних рівнях тексту. Фабульно письменник висвітлював найактуальніші для сучасних йому часів теми: Друга світова війна, проблеми «радянської людини» у її трагічному роздвоєнні...

Творчість Володимира Дрозда дійсно багатогранна. У критиці, під час аналізу творчості письменника, один із вчених висловив припущення, що твори цього ав­тора можна умовно поділити на дві групи. До першої належать твори «канонічні», тобто те, чого чекали від радянського письменника, а ці твори міг би написати хтось інший. І друга група — твори, які міг би написати тільки Володимир Дрозд. Зараз ніхто не сперечається про художню цінність прози В. Дрозда, бо і науковці, і звичайні читачі зрозуміли, що ці твори унікальні, їхній міфологізм та актуаль­ність, їхня глибина та повчальність — неоціненні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz