ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Патріоти: справжні і різні (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)

I.      Творчість в. Самійленка. (Володимир Самійленко — видатний український митець, який працював у багатьох жанрах. Його творча спадщина включає ін­тимну і пейзажну лірику, гостру політичну сатиру, громадянську поезію. Ство­рив митець чудові драми, драматизовані гуморески — «Драма без горілки», «Дядькова хвороба». Дуже важливою як у творчості поета, так і в українській літературі взагалі стала драма «Чураївна», у якій письменник осмислює життє­ву драму видатної української піснярки Марусі Чурай. Окремим творчим здо­бутком Самійленка є численні переклади художньої літератури українською. Він переклав твори О. Пушкіна і В. Жуковського, М. Гоголя, Гомера, П. Бо- марше, Ж.-Б. Мольєра, Дж. Байрона. Своєю перекладацькою працею він на­близив українського читача до світової культури й літератури.)

II.     Поезія «Патріоти».

1.     Псевдопатріотизм, зображений В. Самійленком. (Поет у своєму творі зоб­ражує типи патріотів і людей, які декларують себе патріотами. Ці типи уні­версальні, вони існували й існують донині. Псевдопатрітотизм поет вбачає у пустих балачках і красивих словах, що їх так багато говорять про долю країни, тоді як країна потребує щирості і діяльності, конструктивної діяль­ності. Прикметно, що двоє «патріотів», виголосивши свої промови, розі­йшлись веселі, тоді як справжній патріот не забуває, не заспокоюється, не стає байдужим до дійсності ані на хвилину. Уся діяльність «патріотів» зво­диться до пишних слів:

Так двоє вели язиками Роботу для краю свого.

Гукали й махали руками.

Де річ вимагала того.)

2.     Справжній патріотизм у розумінні поета. (Справжній патріотизм, на думку В. Самійленка, — це не пишні фрази, а саме небайдужість, глибоке розу­міння дійсності та бажання діяти заради блага своєї країни. Коли «патріо­ти» розійшлись, юнак не покинув думки про долю народу.

Вбачались йому патріоти Із купою слів голосних,

А поруч мільйони голоти,

І темність, і вбожество їх.

Дивитись далі слів, бачити те, що є, і діяти заради поліпшення навколиш­нього світу — це справжній патріотизм.)

III.     Значення цього твору й творчості поета для української літератури. (Про зна­чення творчості В. Самійленка можна говорити багато. Про це свідчить хоча б те різноманіття жанрів, у яких працював митець. Величезне значення мають не тільки літературні твори, а й художні переклади світової та російської кла­сики, зроблені Самійленком. Його творчість оцінили не лише читачі, а й укра­їнські письменники. Іван Франко так висловився про художню й суспільну діяльність поета: «Він українець, свідомий українець, усею душею відданий своїй країні та своєму народові, — і се в Росії тип поки що свіжий, тип, мож­на сказати, будущини. От тим то він такий дорогий і любий кожному україн­ському серцю, такий саморідний та національний — не штучний, а немов так готовий уже виріс із рідного ґрунту. Він живо відчуває всі зневаги і всі — на жаль, такі нечисленні — радощі рідного народу».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 121 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz