ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Політична аналітика у віршах (за поезією В. Самійленка «Ельдорадо»)

Художня література відображає усі галузі людського життя. З поезії ми можемо почерпнути й емоції, і знання. Важко знайти тему, яка «не обходить» поетів. Ми­тець відображає й соціальний аспект нашого життя, і політичний, і побутовий, і найінтимніші сторони людських переживань, найтонше, найприхованіше.

Поезія В. Самійленка «Ельдорадо» — це фактично наукова аналітична стаття про політику. Єдине що — викладена римою, художнім способом. У цьому вірші створено повну універсальну модель тоталітарної держави, тим яскравішою стає ця модель, що створено її із сатиричним пафосом.

Дивовижна властивість політичної сатири в літературі — універсальність. Так, можна прибрати дату написання, додати в дужках підзаголовок — ця поезія буде одночасно і про імперський період в історії Росії, і про СРСР, і про тоталітарну державу абстрактно, як таку...

Вірш «Ельдорадо» має цінність з кількох точок зору. Найбільше ж, на мою думісу, із наукової — як не дивно це звучить! Бо цей текст подає нам усі аспекти функціонування тоталітарного режиму, про які тільки зараз можна прочитати в підручниках, раніше ж — хіба що у поезії та фейлетонах.

Володимир Самійленко починає свій вірш словами «Десь далеко є країна...», та й назва «Ельдорадо» відсилає нібито до абстрактного чогось, міфічного, відда­леного. Але читаючи текст, читач розуміє, про що йдеться. Ця далека країна на­справді навколо, поруч, оточила його з усіх боків. Так досягається ефект худож­нього впливу.

Усі сторони існування тоталітарного в Російській Імперїї зображуються са­тирично в поезії В. Самійленка. Це і нерівність бідних і багатих, і цензура, і су­дочинство, і міжнаціональні конфлікти. Блискучо автор зображує життя поета, який, як відомо, більше, ніж поет, в умовах Імперії:

Там письменникам за працю Сам уряд складає дяку І з тріумфом їх провадить —

В Сибіряку, в Сибіряку.

Читаючи поезію Самійленка, ми впізнаємо таку собі універсальну модель тота­літарної держави. Більшість описаного там правильно для кількох історичних ета­пів. Звісно, сучасна Україна вже дуже далеко від подібних політичних режимів і явищ. Навряд чи хтось заперечить. Але ж от, читаючи вірш, зустрічаємо такі рядки:

Там говорять по-французьки Не то значні, а й лакеї,

А пани всі мови знають —

Крім своєї, крім своєї.

Так, мовне питання і досі залишається в Україні питанням гострим. Виходить, стільки сторіч минуло від часів порушення цієї проблеми, а все її не розв’язано. Звісно, не варто навіть зайвий раз вмикати телевізор, аби переконатися, як дея­кі діячі «всі мови знають, крім своєї»! Тож цей вірш корисно почитати сучасно­му українцеві...

Політична сатира, напевно, чи не єдиний жанр літератури, у якому, говорячи «твір не втратив своєї актуальності і в сучасному житті», автоматично додаєш — «на жаль!» Так, на жаль, поезія В. Самійленка «Ельдорадо» і досі актуальна. Ясна річ, коли ця актуальність зникне, а я сподіваюсь, що це станеться якнайшвидше, поезія ця не забудеться: бо надто реалістично вона зображує те, що було, надто влучно і повно вона зображує те, чого треба уникати, що в жодному разі не тре­ба повторювати. Та майстерність поетичного слова В. Самійленка гідна того, аби його твори залишились в історії літератури якнайдовше, а от реалії, описані у са­тиричних творах, — зникли якнайшвидше.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz