ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Античний театр - унікальне явище світової культури

Якщо митець, національна культура або певна епоха вносить щось нове у процес розвитку світового мистецтва, ми із захопленням сприймаємо такий вне­сок, відзначаємо унікальність, новаторські ідеї... Але тільки уявімо собі, що дав­ньогрецька культура не просто вдосконалила якийсь вид мистецтва, а й створила нові, ставши, фактично, основою усього мистецького поступу нашої цивілізації. Захоплюючі міфи, цікаві та монументальні епічні твори і... театр! Годі й уявити собі наше сучасне життя без театру!

Виникненням театру ми завдячуємо античній культурі. Коли я дізнався більше про традиції театрального мистецтва античності, я був здивований і навіть враже­ний: хто б міг подумати, що у ті далекі часи існуватимуть навіть технічні засоби для створення цікавішого дійства!

Як не дивно, але світовий театр має свій день (точніше, рік) народження — 534 рік до нашої ери. За свідченнями античних істориків, саме цього року вперше відбулася театральна постановка. На святі Великих Діонісій було інсценізовано тра­гедію драматурга Феспіда. Півтори тисячі років минуло відтоді, а твори античних трагіків та комедіографів і досі цікавлять глядача. Античний театр зародився з неве­личких народних вистав, що традиційно відбувались на святкуваннях, присвячених богові Діонісію, який був покровителем творчих сил природи, а пізніше вважався богом виноробства та розваг. Спочатку вистави відбувались просто неба, але швид­ко набули такої популярності, що почалося будівництво спеціальних приміщень, удосконалення технічних засобів та, ясна річ, створення нових драм.

В античному театрі грали тільки чоловіки, спочатку вистава являла собою сим­волічний діалог одного актора з хором, тільки пізніше кількість акторів збільши­лась. Грали античні актори в масках, які не тільки відображали характер героя, а й слугували своєрідним рупором, тобто робили голос актора голоснішим. Учасни­ки вистави взували котурни — спеціальне взуття на високій підошві, аби глядачі краще бачили, що відбувається на сцені. Були й інші технічні засоби: в проходах ставили посудини з водою, що поліпшувало акустику, існували пристрої, за допо­могою яких актор міг «злетіти» над сценою або «провалитися в царство Аїда».

Традиційно в основі сюжету античних вистав лежали відомі усім міфи, а ху­дожня цінність драми оцінювалась авторською інтерпретацією міфу: наскільки трактовка відомого сюжету висвітлювала проблеми сучасності, які моральні та фі­лософські проблеми порушив автор у своєму творі. Цей факт змусив мене замис­литись: глядачеві треба мати справжній талант, щоб сприйняти підтекст вистави, зрозуміти її філософський та повчальний зміст. Із античною трагедію пов’язане важливе поняття — «катарсис». Це очищення та оновлення душі глядача, яке до­сягалось через співчуття героєві драми, через яскраві переживання та роздуми. Виходить, античне мистецтво далеко не обмежувалось розважальною функцією! Давні ж драматурги та актори заклали у мистецтво як таке силу впливу на людські душі, виховне та філософське начало мистецтва.

Комедії античності так само з’явились з народних вистав. Кажуть, комедії були популярнішими в стародавньому Римі, а трагедії — в Греції. Але ж і ко­медії не просто розважали глядачів, а й висміювали вади людей і суспільства. Мене дуже зацікавила традиція створювати образи реальних громадських діячів, до того ж під справжніми іменами: в комедіях Аристофана ми зустрінемо образи Сократа, Софокла та інших відомих осіб античності. Отже, традиція зображувати громадських діячів у сатиричному вигляді виникла ще в стародавні часи!

Театральне мистецтво стало невід’ємною частиною нашого життя. Я вважаю, що знання про витоки театру, його походження та традиції допоможе нам краще зрозуміти сучасне мистецтво. Античний театр — неоціненне явище в історії світо­вої культури, явище унікальне й самобутнє. Твори античних авторів не втрачають своєї актуальності, я із задоволенням познайомився із античними трагедіями та науковими розвідками, присвяченими тій епосі, і спробую дізнатись ще більше!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 530 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz