ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 30
Гостей: 30
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Загадка Гомера

Усім нам притаманний інтерес до важливих подій минулого, нас захоплюють героїчні постаті давніх часів, ми співчуваємо їм, вболіваємо за них, обурюємось через несправедливість... Події ж Троянської війни, відображені в античній літе­ратурі так званого Троянського циклу — захоплюючі сторінки історії людства. Не дивно, що стільки живописців та письменників звертались до цієї теми. Але, на­певно, найперше та, безумовно, найкраще завоювання Трої зобразив стародавній поет Гомер у своїх творах «Іліада» та «Одіссея».

Але постать Гомера оповита багатьма міфами, яких, мабуть, не менше, ніж мі­фів про його героїв... Багато хто стверджував, що Гомера не існувало, а «Іліада» й «Одіссея» — щось на зразок народного епосу або створені іншим, невідомим ав­тором. Деякі твори живопису зображують Гомера сліпим, але більшість істориків сходиться на тому, що сліпий співець не міг би настільки яскраво зобразити світ, природу, людей (адже образи, створені Гомером, дуже детальні!). Тривалий час вва­жали, що в основі поем Гомера — суцільна вигадка. Тільки 1870 року було доведено існування Трої, коли археолог Генріх Шліман знайшов руїни цього стародавнього величного міста. Тоді було доведено й те, що поеми Гомера не є суцільним вимис­лом, а поєднують свідчення про реальні історичні події із художніми елементами.

традиційно терміном «загадка Гомера» або «гомерівське питання» називають проблему існування цього генія стародавньої літератури. Але я ризикну викорис­тати цей термін в іншому аспекті. Бо для мене загадка Гомера в іншому: як він створив такі величні, монументальні твори? Що в його поемах торкає нас, сучас­них читачів, коли ми знаходимось від нього на відстані тисяч років? Оце справж­ня загадка!

У поемах Гомера діють і люди, і боги... Але читача це навіть не дивує: на­стільки живі ці образи, настільки впевнено й захоплююче вводить нас автор у світ давніх греків, ми відчуваємо себе свідками подій, нам зрозумілий їхній побут, цілі, спосіб мислення та світосприйняття. Ахілл та Гектор — справжні герої, без­страшні, мужні, віддані всім серцем кожен своїй ідеї... Не тільки мужності вчить нас «Іліада», ми звертаємо не меншу увагу на своєрідний «кодекс честі» давніх воїнів, їхню великодушність, моральні принципи. Час від часу ми переносимось на Олімп — і дізнаємось про життя грецьких богів. Вони діють поруч із людьми, спрямовують їхні долі, живуть і відчувають так само, як і люди. Читаючи не тіль­ки «Іліаду», а й грецьку міфологію, я зауважив одразу: боги дуже подібні до лю­дей, згідно з уявленнями давніх греків, вони мають свої недоліки, радощі і біди, так само закохуються, страждають, сваряться...

Поеми Гомера не обмежуються описом історичних подій, автор створює па­норамну картину тогочасного життя. Ми спостерігаємо за почуттями героїв: серце стискається, коли читаєш сцену прощання Гектора з Андромахою. Хоча дієслово «читаєш» тут недоречне, бо ми забуваємо про власне «читання» вже з перших сто­рінок творів: ми пливемо на кораблі, беремо участь у битві, розмірковуємо над до­лею, визначеною богами... Усі епізоди «Іліади» та «Одісеї» ми не «читаємо», а ско­ріше «бачимо», — настільки майстерно написані ці твори, такий магічний вплив мають на нас рядки античного автора.

Ані образи героїв «Іліади», ані образ Одіссея не видається нам образом «зви­чайного героя», тобто характеризуючи ці образи, ми не можемо обмежитись сло­вами «мужній, хоробрий»: ці люди багатогранні, їхні характери складні, непрості їхні почуття і долі. Одіссей — дуже цікавий образ, недаремно сам автор називає його хитрим і розумним. Понад усе ж цінує Одіссей рідну землю, поема оповідає нам про його повернення на Ітаку, яке тривало двадцять років. Але Одіссей будь- що хоче повернутись до дружини Пенелопи, побачити сина Гелемаха. Пенелопа постає перед нами втіленням справжнього кохання, самовіддана і розумна, вірна та велична, вона втілює певний ідеал жінки, позачасовий, вічний.

В одному з епізодів «Одіссеї» головний герой відмовляється від безсмертя, за­пропонованого йому німфою Каліпсо. Рідна земля, дружина дорожчі Одіссеєві за безсмертя. Але, сам того не знаючи, Одіссей таки здобув безсмертя, увіковічений у поемі Гомера, як і інші гомерівські герої.

Чи вдалося мені розгадати сформульовану на початку загадку Гомера? Ма­буть, ні. Яскраві образи, майстерне володіння словом, захоплюючий сюжет, але це не все... Є якась магія у його творах, щось дійсно незбагненне. Твори Гомера вічні, вони є одними з найбільших шедеврів світової літератури. Щоб висловити усю велич цих творів, мені знадобиться талант володіння словом не менший від Гомерового, тож насолоджуймося його епосом, не намагаючись відгадати загад­ку Гомера...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 132 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz