ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Твори Овідія та Горація - шедеври світової поезії

Антична поезія визначила шлях розвитку всієї світової літератури. Значної популярності у пізніші часи набуває не тільки грецька, а й римська література. Велична Римська Імперія, унікальна культура, особливі традицїї та ментальність римлян відобразились у творах Овідія та Горація.

Горацій відомий нам не тільки як поет, а й як політичний діяч, доля якого складалась непросто. Свій творчий шлях він починає з сатир, пізніше переходячи до од та послань (творів філософських). У віршах Горація багато творчого насліду­вання грецьких поетів (мотиви, запозичені в Анакреонта, поетичні форми, винай­дені Архілохом, Горацій адаптував до римської мови та реалій римської культури). Найвідомішою, мабуть, є поезія Горація «До Мельпомени», у якій він заклав тра­дицію осмислення власного творчого доробку, роздумів над значенням та метою його творчості, її впливом на нащадків.

Овідій — один з найвидатніших поетів античності. Другу половину свого жит­тя він провів у засланні, створивши там відомі нам «Сумні елегії» та «Листи з Пон- та», у яких передав невимовну тугу за батьківщиною, любов до своєї землі. Відомо, що, перебуваючи далеко від рідної домівки, Овідій намагався домогтися дозволу на повернення, але так і не дістав його. Осмисливши та зібравши докупи відомі йому міфи, він створює монументальну поему «Метаморфози», тобто перевтілення. Ко­жен епізод поеми відображує якесь міфологічне перевтілення, усі вони сповнені символічним змістом та глибоко метафоричні. Автор майстерно веде свою оповідь від прадавніх часів виникнення світу (адже перетворення Хаосу на світовий поря­док — теж перша метаморфоза), закінчує Овідій сучасними йому подіями: за рік до його народження помер Цезар, у момент його смерті на небі з’явилась комета, люди вірили, що правитель перетворився на бога, — це остання метаморфоза.

Але «Метаморфози» Овідія — не просто зібрання міфів. Цей твір символічний. В одному з уривків автор ніби дорікає людству за моральний занепад. Ось Овідій зображує золоту добу, коли земля щедро родила, люди жили у злагоді між собою та у гармонії з силами природи, але настає срібний вік, а за ним — мідний, аж потім приходить вік залізний, коли гармонію втрачено, з’являються війни та зло­чини, а земля зрошена кров’ю. Цей уривок спонукає читача до роздумів: чому так сталось? Як повернути золоту добу? Як зупинити війни? Хіба ці питання не акту­альні і тепер, коли світ потерпає від протистояння, тероризму, злочинів?

Як повернути Овідієву «золоту добу»? Це не просте питання, на яке шукають відповіді філософи, соціологи, політики. Напевно, одна людина не зможе розв’я­зати цієї проблеми, але ж прагнення до злагоди та гармонії, виховання самого себе, чесність у стосунках з людьми та доброта вже можуть зробити багато! Отак, описуючи золотий вік та протиставляючи його віку залізному, античний автор з глибини віків нагадує сучасним людям про втрачений мир, про зло, з яким треба боротися і якому не можна потурати...

До «Метаморфоз» Овідія можна звертатися і як до енциклопедії міфів, і як до повчального твору, поезії Горація сатиричні, філософські, деякі з них — глибоко ліричні. Генії античного слова промовляють до нас зі сторінок своїх творів, тож прислухаймося до них, адже їхні твори можуть і розважити, і розчулити і навчити. Пам’ятаймо й про те, що ніхто не навчить нас, як повернути «золотий вік», якщо ми самі не захочемо цього, не позбавимось зла у власних душах.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 181 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz