ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Хліб і шовк китайського лірика Ду Фу

I.      Загальна характеристика творчості. (Творчість Ду Фу втілює найкращі риси китайської поезії, відображає особливе світосприйняття цього народу, а також численні автобіографічні мотиви. Ду Фу (712—770) жив і писав у дуже далекі часи, але основні мотиви його поезії мають вічну морально-етичну й філософ­ську проблематику. Стрункі, мелодійні й вишукані за формою, поезії Ду Фу вважаються однією з вершин світової лірики.)

II.     Основні мотиви поезій Ду Фу.

1.     Засудження війни. (Цей мотив, що неодноразово виринає у творчості по­ета, чи не найяскравіше відображується у поезії «При місяці згадую брата». І брат мій далеко, розлучені ми — чи навіки?

Ніхто не пита, чи помер я давно, чи живу;

Я довго не маю листів, а послав їх без ліку, —

Пожежі війни все палають вві сні й наяву...

Війна постає жорстоким і парадоксальним явищем, протиставляється нор­мальному плину гармонійного людського життя. Війна змінює і спотво­рює життя людей. Глибокий сум і біль охоплюють ліричного героя, коли він згадує про все, що точиться навколо. Навіть природа, здається, поділяє горе поета: «А ніч розсипає дзвінкої роси білі води...»)

2.     Уславлення праці — один з провідних мотивів лірики Ду Фу. (У поезії «Пісня про хліб та шовк» поет оспівує повсякденну мирну працю. Цей мо­тив перегукується із біблійним «перекувати мечі на рала». Загальнолюдські проблеми війни та миру відображуються у ліриці Ду Фу.)

3.     Туга за Батьківщиною, роздуми поета-мандрівника. (З біографії Ду Фу ми знаємо, що поет багато мандрував, у його поезіях відобразились відповід­ні настрої. У своїх думках Ду Фу повертається до тих місць, де колись бу­вав — поезія «Повторна мандрівка».)

4.     Картини природи. (Кожен вірш Ду Фу містить свіжі й оригінальні описи природи. Природа у віршах китайського поета перегукується із внутрішнім станом ліричного героя. Ця єдність і гармонія людини з навколишнім сві­том причаровують читачів.

Цей добрий дощ нагрянув дуже вчасно —

Прилинула розбурхана весна.

Іноді природа контрастує з життям людини:

Країна в руїнах, та гори і ріки живуть,

У місті весна зеленіє співочо-строкато...)

III.     Мої враження від прочитаних поезій.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 175 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz