ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Китайський поет Лі Бо і відображення місяця

Читаючи зарубіжну літературу, я не втомлююсь дивуватися багатогранності цьо­го виду мистецтва. Літературний твір — ніби капелюх фокусника. Він має кілька ден: на поверхні — сюжет чи опис явищ, а в глибині... Чого тільки не відшукаєш у глибині! Дивно, що ментальність цілого народу відображується у творі одного авто­ра. Філософія епохи знаходить втілення у коротких лаконічних рядках.

Поезії Лі Бо — моє перше знайомство з китайською літературою. Я був вра­жений і здивований. Така незвична, але насправді чарівна лаконічність, таке ори­гінальне, але зрозуміле кожному, сприйняття природи, глибинна філософія жит­тя... Усе це є у творах Лі Бо. Він творив понад тисячу років тому, залишив по собі понад тисячу поезій. Але один твір чи один-єдиний рядок часто говорить про ки­тайського лірика більше, ніж всі ці «тисячі». Лі Бо видався мені людиною надзви­чайно тонкого, навіть дещо загостреного сприйняття дійсності. І дивно — тисяча років минула, але я впізнаю сучасний світ у його поезіях: природу, почуття, люд- сьісу душу. Чи все залишилось тим самим? Чи справді китайський поет VIII сто­річчя й український школяр XXI сторіччя можуть зрозуміти одне одного? До того, як я прочитав ці поезії, я ніколи б не повірив, що таке може бути. Але виходить, що може.

Особливо мені сподобалась поезія «Печаль на яшмовому ґанку». Твір корот­кий, він не має сюжету, але тим більше вражає. Елегійність поезії Лі Бо — чи не найголовніша риса творчості поета. Елегійність, легкий сум, особлива така, «яш­мова» печаль передається читачеві. І налаштовує кожного на елегійний лад. Ство­рює настрій тонкого світоспоглядання, уважного, але емоційного.

На яшмових сходах біліє холодна роса.

Промокли панчохи.

Пливуть мовчазні небеса.

Дивлюсь крізь фіранку на місяць осінній печальний —

На тихій воді він тремтить і повільно згаса.

Важко коментувати чи аналізувати цю поезію. Коментування, жодне коменту­вання, нічого не додасть... Аналіз — річ раціональна. Якщо ж читач хоче насоло­дитися творами Лі Бо, він має відчувати, а не аналізувати. Зараз за вікнами осінь... Дивлячись на сіре холодне небо, я міркую, — чи таке саме небо було колись над Лі Бо? І мені здається, що таке саме. Мабуть, справжні поети бачать щось вічне у світі, щось загальнолюдське. І тому залишаються в часі.

Що ж до життєвого шляху Лі Бо, мені здається, що його біографія — окре­ма сторінка його творчості. Важко сприйняти вповні його поезії, не знаючи його життя. Мандрівник, Лі Бо чи не більшу частину свого життя провів не стільки «поруч із», скільки «всередині» природи. Мабуть, голоси, фарби, запахи таємни­чого світу лунали всередині нього, а не тільки навколо. Мабуть, саме тому його поезії стали вершиною світової лірики.

Існує окрема легенда про загибель Лі Бо. Кажуть, він плив у човні й, потяг­нувшись за відображенням місяця у воді, впав у воду. Ніхто вже не дізнається, чи правдива ця легенда. Але вона, як мінімум, правдоподібна. Відображення місяця, або й відображення відображення, найтонші, додаткові змісти, найвитонченіші відчуття у творах... Так, все це властиве поезії Лі Бо.

Мені здається, твори Лі Бо варто читати на самоті й не вголос. Аби не злякати ту тишу й печаль, яка ховається у них, аби не оминути увагою всі ті численні відоб­раження місяця, які таємничо ховаються між рядків. Аби відчути і побачити.

Наостанок я хочу процитувати один з віршів Лі Бо, на який я випадково на­трапив:

Я на гори дивлюся — і не набридає мені.

Торам також на мене дивитися не набридає.

Що тут додати? Мабуть, дар по-особливому бачити світ — не менш важливий, ніж дар висловити побачене.

Лі Бо намагався схопити відображення місяця у воді, читачеві ж тільки зали­шається схоплювати відображення світу у поезіях Лі Бо. Відображення неповтор­не, тремтливе, поетичне, багатозначне.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz