ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Бертран де Борн - загадкова постать Середньовіччя

I.      Поезія Середньовіччя, загальна характеристика. (Середньовіччя подарувало нам новий етап у розвитку поезії — новий світогляд, нові жанри, нові ідеї. Основ­ні мотиви середньовічної поезії — лицарство. Лицарство не тільки як історич­ний, а й як культурний, світоглядний феномен. Прекрасні образи середньовіч­них лицарів і досі не зникають з екранів, книжок, зі свідомості людей. Звитяга, особлива лицарська честь, служіння сюзеренові й образу Чарівної Дами. Оспі­вування кохання й мужності, благородства й нескореності — основні мотиви лицарської поезії. Що ж до самих поетів, то вірші у ті часи складали й лица­рі (пишномовні прекрасні серенади, героїчні пісні), але найбільше уславилися мандрівні поети, яких називали трубадурами (у Франції), міннензігерами (в Ні­меччині). Романтичність і благородство їхніх творів зачаровують нас і донині.)

II.     Творчість Бертрана де Борна.

І. Постать Бертрана де Борна. (Бертран де Борн — один із найвідоміших й найталановитіших середньовічних поетів. Оскільки жив він дуже давно, багато деталей його біографії втрачено, а сама постать його оповита леген­дами, почасти й вигадками. Але ось що пишуть про нього у «Життєписі трубадурів»: «Був він звитяжний лицар та хоробрий вояк, куртуазний ша­нувальник дам та прегарний трубадур, обізнаний на законах ввічливості та солодкомовний, який однаково вмів трактувати про добро та про лихо». Але не тільки цим прославився де Борн. Він був володарем замку Аута- форт, володарем дуже войовничим. Постать його неоднозначна: кажуть, він мав величезний політичний вплив, у тому числі навіть на короля Ген­ріха. Від владних осіб він міг домогтися усього, чого бажав. І знов цитуємо «Життєпис трубадурів»: «Бажав він також, щоб завжди воювали між собою король французький та король англійський». Бертран де Борн постає перед нами вповні дитям свого часу: мужній, благородний, але й войовничий, за­коханий у романтику військових походів й прагнення завоювати ледь не весь світ, людина проникливого розуму, стратег і тактик, а іноді й інтри­ган, але одночасно й поет. Саме з поетичного боку відкривається нам вда­ча цієї незвичайної особистості у його творах, більшість з яких присвячені військовим походам, бойовій звитязі й мужності.)

1.     Основні мотиви поезії «Сирвента». (Основна ідея «Сирвенти» — заклик до війни. Вона виразно кристалізується в останніх рядках:

Барони! Жить війною Нам краще, ніж на схилі днів Закладом селищ і ланів.

Ці рядки виражають світогляд середньовічних лицарів: спокійне «домашнє життя» вважалось неабиякою ганьбою.

Але у поезії містяться й інші, на перший погляд, протилежні мотиви. Про­те любов до життя, до світу тільки підкреслює рішучість ліричного героя: «Люблю травневий світлий час І ніжні квіти весняні».

Образ ідеального лицаря так само простежується у творі:

До серця рицар той мені.

Що, першим кинувшись у бій.

Летить безстрашно на коні.

Запалює загін весь свій Відвагою п’янкою.

Ось бій шалений закипів,

І мчить боєць серед полів.

Рискує головою, —

Складу тому свій кращий спів.

Хто йде вперед на ворогів!)

III.     Місце середньовічної поезії й творчості Бертрана де Борна в світовій літерату­рі. (Творчість Бертарна де Борна є одним з найкращих надбань середньовічної лірики. У його поезіях відображено дух часу, тодішні ідеали, створено образ справжнього лицаря.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 148 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz