ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Джауфре Рюдель: неймовірна історія кохання

Трубадури, лицарі. Середньовіччя... Усе це одразу навертає на якийсь роман­тичний лад. Хто з дітей не мріяв опинитись у латах, верхи, на чолі якогось похо­ду. Чи хто не уявляв себе під вікнами Чарівної Дами під час виконання серенади? Усі ці образи, якими б неновими вони не були, все ж таки вражають. Але історія Джауфре Рюдель вразила мене понад усе.

«Джауфре Рюдель, сеньйор Блайї, був чоловік вельми шляхетний» — так по­чинається оповідання про нього у «Життєписі трубадурів». Він покохав графиню Тріполітанську, хоч ніколи не бачив її, за самими лише розповідями про її шля­хетність, красу й благородство. І на славу своєму коханню він склав не одну кан- цону. Провідним мотивом його творів звучить це «кохання віддалік». Він не мріє позбутися свого почуття, не мріє видужати від «солодкої хвороби», як він його називає. Найбільшою мрією Рюделя є побачити об’єкт свого поклоніння. Любов трубадура була настільки міцною, що він вирушив у похід, плив морем. Але його здолала тяжка хвороба. «На кораблі здолала його тяжка хвороба, так що ті, хто були з ним, вирішили, що він вже помер та, як привезли до Тріполі, поклали його, наче мертвого, у будинку для подорожніх. Графині ж дали знати про це, і вона прийшла до нього, до самого його ліжка, та взяла у свої обійми. Одразу спізнав він, що то сама графиня, й повернулися до нього слух та почуття,» — читаємо далі у «Життєписі трубадурів». Хіба хтось скаже після цього, що любов не лікує? Джа­уфре Рюдель помирає на руках графині, щасливий тим, що йому таки судилося побачити її. Але й сама графиня, поринувши у тяжку скорботу по лицарю, у день його смерті наказує поховати його із почестями, а сама постригається в черниці.

Поезія Рюделя вражає не тільки глибокою ліричністю, а й таким ніжним, ледь не побожним, ставленням до коханої. Так, саме таке ставлення, схоже на покло­ніння, було притаманне Середньовіччю. Втім, історія Рюделя вирізняється навіть з-поміж прекрасних середньовічних легенд про любов.

Мені під час травневих днів Приємний щебет віддалік.

Зринає в пам’яті без слів Моє кохання віддалік.

Навік я неспокійний став,

І не ростуть квітки між трав.

Як зимно у душі мені.

Ліричний герой не сумнівається у тривалості й міці свого почуття. «Навік я неспокійний став» — бо трубадур знає, що такі почуття не минають із часом. Він висловлює свою готовність їхати до своєї любові. Найбільше цінує поет чистоту свого почуття:

Я чистим принести зумів Своє кохання віддалік.

Джауфре Рюдель постійно наголошує на тому, що кохана далеко від нього, проте «солодка хвороба», яка здолала його, робить його щасливим.

«Я щастя у житті зустрів В моїм коханні віддалік» — пише автор, і в тому ж самому творі додає: «Сумний я від кохання став». О, вічні суперечності у душах закоханих. Мабуть, багато хто, відчувши себе під владою цієї солодкої хвороби, впізнає у рядках Рюделя власні почуття, власні сумніви.

«І склав він про неї багато пісень, і наспіви їхні були прегарні, але слова прості...» — зазначено у «Життєписі трубадурів». Зрештою, чи потребує кохання складних слів? Мені як читачеві хочеться додати, що слова пісень Джауфре Рюде­ля настільки ж прекрасні, якими були, мабуть, і наспіви.

Чомусь вважають, що Середньовіччя — доба нецивілізованих людей, диких звичаїв. Іноді його називають «темними віками». Але я не можу із цим погоди­тись. В історії Рюделя ми бачимо більше духовності, душевного благородства й чистоти, ніж у більшій частині історій нашого, такого «цивілізованого» часу. Імо­вірно, іноді варто не просто не забувати про минуле, а й згадати дещо, давно за­буте людством.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 135 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz