ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Пісня про Роланда» - зразок французького героїчного епосу

Король наш Карл, великий імператор,

Сім довгих літ в Іспанії провів.

Гористий край здобув він аж до моря, — Нема вже замка, и^об йому не здався,

В руїнах всі міста і їхні мури.

Крім Сарагоси на верху гори.

Король Марсилій править там невірний, Мухмеду служить, Аполліна молить, —

Та не минуть йому за те біди.

«Пісня про Роланда» є класичним зразком давнього французького епосу. Пер­винно цей текст виконувався на зразок українських дум — тобто у музичному су­проводі. Але й зараз, коли ми не маємо змоги почути цей текст у чийомусь вико­нанні, він має велике художнє й історичне значення як літературний твір.

В основі «Пісні про Роланда» лежать реальні історичні події. 778 року на­справді відбувався військовий похід під проводом Карла Великого і того ж року у Ронсевальській ущелині загинув великий загін воїнів на чолі із графом Ролан- дом. Але автор епічного твору досить вільно трактує ці події. Пісню створено вже у XI сторіччі, тобто за кількасот років після означених подій. Зрештою, автор до­дає не тільки художнього вимислу, створюючи більш повні образи героїв, опису­ючи їхній внутрішній світ. Автор змінює чи інтерпретує й цілком реальні історич­ні деталі. Наприклад, насправді загін Роланда загинув від племені басків, які були християнами, але у творі басків замінено на язичників-сарацинів (арабів). Зреш­тою, питання художнього вимислу й історичної правди залишається дискусійним і неоднозначним: наскільки автор твору має право змінити й осмислити історич­ні події? Ніхто з читачів, критиків чи літературознавців не може дати однозначну відповідь. Фактично «підміна» басків-християн на сарацинів допомогла авторові

 

привнести у текст ще один мотив — мотив захисту віри, який неодноразово вико­ристовувався й пізніше. І саме завдяки такому мотиву «Пісня про Роланда» пізні­ше набуває такої популярності за часів хрестових походів.

Але відкинемо ці питання: не нам оцінювати цей твір, адже час і сотні й тисячі людей вже оцінили його! Мою особливу увагу як читача привертає головний образ твору — образ Роланда. Можна було б переповідати сюжет, але у самій «Пісні...» ска­зано достатньо про нього, навіть самі слова Роланда достатньо характеризують його:

Могучий Карл промовив до Роланда:

«Лишаю тут з тобою, любий графе.

Всього свого я війська половину.

Воно тебе від смерті порятує».

«Цього не треба, — відповів Роланд, —

Себе і рід свій я не посоромлю!

Лишіть зо мною двадцять тисяч франків І йдіть спокійно: поки я живу —

Ніхто вас вже ніяк не потривожить».

Можливо, хтось назвав би мужність Роланда самовпевненістю, необережніс­тю, а мені здається, що саме на таких людях і тримається наш світ. Саме завдяки таким людям і відбуваються усі найголовніші перемоги, а інші, не такі сміливі, ві­рять у певні ідеї, не втрачають надії на краще...

Поруч із Роланд ом у творі діє Ганелон — вітчим Роланда. Ганелон — зрадник. І я маю багато думок з приводу цього образу, але, мабуть, вони достатньо зрозумі­лі, аби їх не пояснювати. Зраді немає прощення. І душевній ницості — так само.

«Пісня про Роланда» є класичним зразком давнього європейського епосу. За формою, за сюжетом, за змістом. Але за тими проблемами, що порушено у творі, «Пісня про Роланда» є не тільки цікавим, а й дуже повчальним твором.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 141 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz