ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Роланд і Ганелон: давні події і сучасний зміст

Щоразу дивуюся, коли у творах, написаних десятки або й сотні років тому, зу­стрічаються теми та проблеми, актуальні для всіх часів, або діють типи персона­жів, які видаються цілком реальними і правдоподібними.

Пісня про Роланда оповідає нам про події далеких часів 778 року, коли фран­цузький король Карл Великий брав участь у війні проти Іспанії. Головним геро­єм постає звитяжний лицар, захисник вітчизни та віри — Роланд. Барон Ганелон, вітчим Роланда виявляється зрадником. Надісланий послом до Сарагоси, Ганелон вступає у злочинну змову із Марсилієм. Саме через це гине невдовзі загін Ролан­да й він сам. Звісно, зрадника було покарано, але не помста, не покарання вида­ються мені головним і найсуттєвішим у цьому творі.

Роланд став насправді народним героєм, пізніше цей образ переходив з одно­го твору до іншого, мандруючи і літературними творами, і народними. Що ж саме приваблює людей в образі Роланда? Мені здається, є певні риси, які залишаються вартісними безвідносно до часу, історичної епохи, народу тощо. Саме такі риси має Роланд. Роланд постає перед читачем охоронцем своєї Батьківщини, мужнім і сильним, справжнім лицарем, і водночас вірним підданим свого сюзерена — Карла Великого. Поєднуючи у собі мужність, рішучість із релігійністю, благород­ством, Роланд стає одним із центральних героїв давнього французького епосу.

Ганелон є майже повною протилежністю Роланда. Він свідомий зрадник. Га­нелон не тільки зрадив свою Батьківщини, уклавши злочинний таємний договір із ворогами, він фактично прирік на смерть свого пасинка Роланда та його два- дцятитисячний загін.

Отже, тоді як одні готові віддати власне життя, аби врятувати життя інших, ці інші готові пожертвувати життям тисяч людей, аби тільки врятувати власну шкуру.

Власне, саме у цьому бачиться мені різниця між Роландом та Ганелоном. Звісно, цю різницю можна описувати у багатьох словах, адже вони фактично протилежнос­ті, але одна ця фраза, як на мене, висловлює основну суть. Зрештою, перш ніж засу­джувати людину (хоча Ганелон однозначно заслуговує на засудження), варто замис­литись, які саме мотиви спонукали його до тих чи інших дій. Як ми бачимо з тексту твору, Ганелон боявся за своє життя, Ганелон тримав злість на Роланда, що той під­дав його такій небезпеці, відрядивши із посольством... І от що спадає мені на думку. У сучасному світі так часто люди плутають самозбереження чи бажання дбати про власну безпеку й власні інтереси із простим боягузтвом... Приклади Роланда і Га- нелона промовисті й однозначні, але й події, у який ці люди проявили себе, досить незвичайні, якщо не сказати більше. А от у нашому повсякденному житті, коли не йдеться про військові походи, коли не йдеться про зраду цілої країни чи життя ти­сяч людей, люди так часто дозволяють собі зраджувати одне одного чи зраджувати певні ідеали, користуючись приводом «дбаю про власні інтереси». І це прикро. Доб­ре, що і досі існують такі твори, як «Пісня про Роланда», і досі багато хто керуєть­ся такими самим ідеалами, якими керувався цей давній герой французького епосу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 373 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz