ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 32
Гостей: 32
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Моя улюблена новела в «Декамероні» Боккаччо

I.      Структура «Декамерону». («Декамерон» описує події, що відбулися під час епіде­мії чуми у Флоренції. Семеро молодих жінок та троє юнаків тікають за місто, ря­туючись як від самої хвороби, так і від настрою загальної біди, де у приміському маєтку розважаються, розповідаючи одне одному цікаві історії. Твір описує десять днів, під час яких тривають розповіді друзів. Так, «Декамерон» налічує сто новел різного сюжету та проблематики, створюючи повну картину тогочасного жит­тя. Але новели «Декамерону» часто дуже подібні до притч, тож мають повчаль­не значення поза контекстом епохи та культури, яка породила певні сюжети.)

II.     Мої улюблені новели та їхній повчальний зміст.

1.     Друга новела Першого дня. (Заможний паризький купець товаришує з купцем-іудеєм Абрамом. Він хоче навернути Абрама у свою християнську віру, вважаючи її найкращою. Але Абрам говорить, що прийме остаточне рішення тільки тоді, коли побачить на власні очі, як живе Папа й карди­нали — намісники Бога на землі. Знаючи про не завжди праведний спосіб життя тогочасного духовенства, друг намагається вмовити Абрама не їхати. Але повернувшись, Абрам говорить, що прийме хрещення: своїм спосо­бом життя священики сприяють викоріненню віри, але вона розвивається та поширюється, значить, — і дійсно її підтримує Святий Дух, а не люди. Боккаччо без прикрас говорить про недоліки духовенства, які бачить нав­коло. Звісно, цю історію варто сприймати як притчу (адже сама суперечка про те, яка віра краща, — по суті, нонсенс, та й зміна віри — річ глибоко особиста й дуже серйозна.) Мені подобається ця новела насамперед нео- чікуваною розв’язкою та сміливістю автора, який змальовує у своєму творі ті недоліки суспільства, про які заведено було мовчати.)

2.     Перша новела Четвертого дня. (Гісмонда, донька принця Салернського Тан- креда, рано стає удовою. Повернувшись до батьківського дому, за деякий час вона закохується у звичайного юнака, служку Гвискардо. їхні почуття взаємні, але батько Гісмонди, дізнавшись про зв’язок своєї доньки з при­служником, ув’язнює хлопця й грубо докоряє доньці, проте Гісмонда запе­речує батькові: докори Танкреда ґрунтуються не на тому, що донька мала любовний зв’язок поза шлюбом, а на тому, що його донька будує стосунки з простолюдином, який не має знатного походження. Танкред наказує стра­тити Гвискардо, а Гісмонда, не витримавши смерті коханого, випиває отру­ту. Жалкуючи про скоєне, Танкред поховав коханців у спільній могилі. Но­вела оповідає нам про справжні почуття, на заваді яким стали стереотипи та суспільні догми. Навіть у ті далекі часи, коли знатна жінка не мала права вийти заміж за простолюдина, такі жінки, як Гісмонда, розуміли абсурдність звичаїв і, як могли, боролися з несправедливістю, яка ставала на перешкоді їхньому щастю. Кількаразово у новелі наголошується, що бідність свідчить тільки про відсутність грошей, але аж ніяк не про відсутність благородства.)

3.     Перша новела Шостого дня. (Флорентійка Донна Оретта прогулюється з гостями. Замисливши разом досить тривалу пішу прогулянку, усі вируша­ють. Один із гостей звертається до донни Оретти: «Дозвольте я розповім вам цікаву історію, настільки захоплюючу, що ви й не помітите, як скін­читься дорога, ніби весь час їхали верхи». Від самого початку розповіді юнак так плутається у власних словах і розповідає настільки нецікаво, що донна Оретта говорить йому: «Ваш кінь надто спотикається, дозвольте мені все ж таки йти пішки». Таким чином, обернувши усе на жарт, співбесід­ники переходять на іншу тему. Ця новела оповідає нам про дотепність і тактовність жінки. Як на мене, варто цінувати не тільки філософські сен­тенції, а й звичайну дотепність, коли вона дійсно цікава та по-своєму ви­шукана. Новела вчить нас не тільки не втрачати почуття гумору, а й гідно виходити з будь-якої ситуації, не образивши співбесідника.)

III.     Значення «Декамерону» Боккаччо для сучасності.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 156 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz