ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Панорама тогочасної дійсності у «Декамероні» Дж. Боккаччо

Почавши читати «Декамерон» Боккаччо, я думав, що це складний твір. Я вва­жав так з багатьох причин: подивившись хоча б на його обсяг, я очікував чогось не надто цікавого, та й настільки віддалений він у часі, що заочно видався мені неактуальним. Але всі мої побоювання не справдились!

Твір Боккаччо складається зі ста новел, які оповідають одне одному молоді люди протягом десяти днів. Але це тільки форма, зовнішнє. А внутрішнє — наба­гато цікавіше. Зрештою, як і завжди.

Боккаччо цікавий вже своєю біографією: він недарма вважається основопо­ложником нової європейської прози. Разом із Дайте й Петраркою Боккаччо ство­рює нову літературу, в основі якої — нове мислення, новий погляд на людину, суспільство, світ.

Центром «Декамерону» стає Флоренція. Але це не просто художнє тло. Фло­ренція постає реальною, зі своєю справжньою географією, зі справжніми норова­ми, звичаями, традиціями тих часів. Мені було надзвичайно цікаво дізнатися про те, що відбувалось у суспільстві у ті далекі часи. Боккаччо вдалося-таки зобразити це суспільство реалістично і панорамно: нічого не приховуючи, але й нічого не перебільшуючи. Оця нова особлива реалістичність, ця орієнтація на людину та її внутрішній світ відрізняють творчість Боккаччо від новел доби Середньовіччя.

У Флоренції розгоряється епідемія холери. І Боккаччо чи не один із перших зображує ці події, як кажуть, «без купюр». Але не епідемію зображує Боккаччо, а внутрішній світ флорентійців. Обставини, коли лихо спотворює душі людей. «Лихо посіяло в серцях чоловіків і жінок такий великий жах, що брат кидав бра­та, дядько племінника, сестра брата, а бували й такі випадки, що й жінка кидала чоловіка, і, що може видатися зовсім неймовірним, батьки уникали провідувати дітей і доглядати їх, наче то були не їхні рідні діти». У цьому світі загального лиха семеро молодих жінок і троє чоловіків вирішують виїхати з міста. Своє дозвілля вони проводять гідно, не цураючись розваг, але й зберігаючи певний порядок і, головне, отримуючи користь від свого добровільного вигнання: протягом десяти днів вони розповідають одне одному новели — сумні і веселі, повчальні й розва­жальні, але все ж новели, що зображують реальне навколишнє життя, думки та емоції різних людей, ситуації з їхнього життя.

Одну з головних тем «Декамерону» становить так звана антиклерикальна тема — розвінчання ченців та священнослужителів. Чого варта хоча б новела про брата Цибулю — ченця, який дурить віруючих, показуючи їм різні «дива». Або про монаха, який відвідує довірливу венеціанку «в образі архангела»... Втім, прочитав­ши всі ці новели, спрямовані проти служителів церкви, я збагнув, що Боккаччо не був ні атеїстом, ні єретиком: він насправді вболівав за релігійність, та найбіль­ше — за моральність. Його новели не проти священиків, а проти пороку серед священиків, які мали б бути оплотом віри.

Не оминає Боккаччо і теми кохання. Воно постає у нього земним, та від того не менш надзвичайним і духовним. У цьому теж риси Ренесансу, привнесені Бок­каччо в європейську прозу.

Прочитавши «Декамерон» Боккаччо, я вкотре впевнився у тому, що слово й література має неабияку силу: мені здалося, ніби я перенісся на кілька годин у Флоренцію XIV сторіччя й на власні очі побачив усе, що там відбувалося, усіх, хто там жив. Мені подобається, що серед новел цієї книги є і повчальні, і веселі, і сумні, і трагічні: життя у цьому творі таке ж різноманітне, як і насправді. І таке неочікуване. «Декамерон» — книга, значення якої важко переоцінити. Але не за­буваймо і про задоволення від читання цього твору.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 149 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz