ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Свого часу я майже випадково натрапив на такий вислів X. Кортасара: «Беатрі¬че не обир обирають».

Свого часу я майже випадково натрапив на такий вислів X. Кортасара: «Беатрі­че не обирають. І Джульєтту не обирають». Я надовго замислився над цією, такою, здавалося б, простою фразою. І тепер, коли я читаю сонети Петрарки, цей вислів постійно спадає мені на думку. Я не знаю, чи варто вірити в долю: чи наше життя спрямовується нашим власним бажанням, чи ми підвладні волі випадку... Але коли трапляються історії, подібні до життєвого шляху Петрарки, мимоволі замислюєш­ся. Джульєтту не обирають. Беатріче не обирають. Не обирають і Лауру. Ім’я Лаури ввійшло в історію поруч з іменем геніального поета Франческо Петрарки. Мабуть, не було б цієї жінки, не було б і неймовірно красивих сонетів Петрарки.

Петрарка славен не тільки своїми творами, тобто не тільки їхньою художньою довершеністю, а й новим способом мислення. Доба Ренесансу, у яку жив і творив Петрарка, принесла світовій культурі й самому способу людського мислення дуже багато нового. Покинувши догми, фальшивий аскетизм, митці й філософи зверта­ються до людини, яка є, за відомим висловом античного філософа, мірою усіх ре­чей. Саме внутрішній світ людини, її повсякденні відчуття, земні почуття й земне щастя або нещастя стають для митців Ренесансу основним об’єктом зображення. І Петрарка не тільки не є винятком, а й ледь не одним з основоположників цього нового способу творчого мислення.

у своїх сонетах, які він зібрав у збірку «Книга пісень», Петрарка не просто говорить про своє кохання, не просто зображує кохану. Лаура постає перед нами земною жінкою, зовсім реальною. З іншого боку, поет дуже мало говорить про її зовнішність: душа коханої, її внутрішня краса затьмарює для Петрарки все. І по­чуття, висловлені у сонетах, зовсім не прості, не лінійні, не однозначні. Але те, що почуття ці справжні, — однозначно й безсумнівно.

Хоч які муки приносить людям любов, закохані услід за Петраркою не припи­няють благословляти той день, коли це почуття виникло, змінивши, мабуть, усе їхнє життя. Так пише і Петрарка:

Благословляю день той, місяць, рік.

Ту пору, і годину, і хвилину...

Благословенна незліченна тьма Тих слів, що задля донни я розвіяв,

І прагнення, і сльози, і зітхання.

Мабуть, велика майстерність потрібна поетові, щоб зобразити найскладніше з людських почуттів у найпростіших словах, але зобразити так, щоб кожен впізнав і себе, і власні переживання.

Усі суперечності цього почуття відобразились у сонетах Петрарки. Любов часто несумісна зі здоровим глуздом, але вона облагороджує людину, робить її чистішою.

Чужій чи власній долі я служу?

Неначе в просторінь морську безкраю,

В човні хисткому рушив без керма;

Про мудрість тут і думати дарма —

Чого я хочу — й сам уже не знаю:

Палаю в стужу, в спеку — весь дрижу.

Протягом двадцяти одного року життя Лаури і ще десять років по її смерті Пет- рарка писав свої довершені твори. Хоча, мабуть, неправильно говорити «Петрарка писав свої твори»: ці рядки створювало саме кохання, що жило в душі поета, й ті болі, які опанували його, коли Лаура померла.

Петрарка утвердив основні гуманістичні цінності епохи Ренесансу: він зобра­зив справжню живу людину і її кохання до цілком земної звичайної жінки. Але почуття це було зовсім не звичайним і, мені здається, навіть не земним... Та з ін­шого боку, чи справжня любов буває «звичайною» і «земною»?..Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 135 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz