ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Справжнє кохання у «Книзі пісень» Франческо Петрарки: «Про мудрість тут і думати дарма...»

«Книга пісень» Франческо Петрарки — чи не найкраща збірка віршів про ко­хання за всю історію світової літератури. В одному з сонетів Петрарка пише:

Чужій чи власній долі я служу?

Неначе в просторінь морську безкраю,

В човні хисткому рушив без керма;

Про мудрість тут і думати дарма —

Чого я хочу — й сам уже не знаю:

Палаю в стужу, в спеку — весь дрижу.

Так, часто через любов, одне з найпрекрасніших людських почуттів, виника­ють найскладніші внутрішні суперечності, виникає відчуття, дуже точно передане фразою «в човні хисткому рушив без керма». Але фраза «Про мудрість тут і дума­ти дарма» стосується, мабуть-таки, кохання поета, але аж ніяк не стосується його творів. Сонети Петрарки, як на мене, сповнені життєвої мудрості. Чи не першим у добу Ренесансу — прекрасну епоху переходу від догм до орієнтації на внутріш­ній світ людини — поет зобразив справжнє життя, справжні почуття. У цьому й мудрість. Звісно, не тільки в цьому. Та й не тільки мудрість, а й певна творча смі­ливість: Петрарка не боїться руйнувати правила й канони, він зображує земне ко­хання до земної жінки, попри те, що звичайне людське почуття у добу Середньо­віччя часто вважалось гріховним, нечистим, порочним. Мудрість Петрарки ще й у тому, що суцільним підтекстом до усіх творів лунає одна й та сама думка: любов звеличує і очищує, це прекрасне почуття, не треба цуратися його, не треба бояти­ся й тим більше не треба засуджувати. Які б муки не приносило нерозділене ко­хання, якого б болю не викликала розлука з коханою — ці муки солодкі.

У російського поета Бориса Заходера були такі рядки: «Не бьівает любви не- счастной. Может бьіть она горькой, трудной, безответной и безрассудной. Но не- счастной любовь не бьівает, даже если она убивает. Тот, кто зтого не усвоит, и несчастной любви не стоит». Цей твір чомусь згадався мені саме у зв’язку із твор­чістю Петрарки. Франческо Петрарка не тільки цікавий як поет, мабуть, він був непересічною людиною — йдеться навіть не тільки про його гуманістичні пере­конання, новаторські для того часу, не тільки навіть про ерудицію, освіченість, талант, а й про людські якості, які просвічуються крізь текст якимось особливим світлом благородства й духовності.

Любов Петрарки не є нещасною. Світ навколо ліричного героя стає прекрас­ним вже хоча б від того, що у ньому живе Лаура:

Щасливі квіти й благовісні трави.

Прим’яті донною на самоті;

Пісок, що береже сліди святі Чудових ніжок під листком купави...

А ще у сонетах Петрарки часом можна відшукати сповнені життєвої мудрості рядки, близькі до афоризмів. «Можна й прекрасне любити постидно» — цей ви­слів дуже вразив мене й спонукав до глибоких роздумів. Насправді, й у нашому житті ми спостерігаємо багато таких прикладів... Та кохання Петрарки цей вислів, звісно, аж ніяк не стосується. Повага й певною мірою поклоніння, із яким поет ставиться до Лаури, насправді дивують й викликають захоплення.

Історія Франческо і Лаури мала трагічне завершення, але ще десять років по смерті Лаури Петрарка створював прекрасні твори, оповиті неймовірним смут­ком, але від того тільки більш емоційні...

Ніщо поваби серцю не несе.

Бо згасло сонце і померкло все.

Разом із ним засипане землею.

В життя моє лиш смуток увійшов,

Я кличу смерть, щоб ту зустріти знов.

Що краще був би не стрічався з нею.

«Про мудрість тут і думати дарма...» — пише Петрарка в одному з сонетів, що насправді були сповнені життєвої мудрості й краси...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 245 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz