ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

ЖиттЕвий шлях Сервантеса

Міґель Сервантес де Сааведра народився 1547 року в родині збіднілих дво­рян. У пошуках заробітків родина мандрувала багатьма селами та містами Італії, тож майбутній письменник з дитинства бачив картини народного життя тих ча­сів. Здобувши освіту в єзуїтській школі, Сервантес служить помічником кардина­ла Аквавіви. У Римі він вивчає італійську й знайомиться зі здобутками літератури та культури доби Відродження.

Проте у житті Сервантеса відбуваються несподівані повороти долі. Вступив­ши до лав іспанської гвардії, він бере участь в морських битвах, дістає поранення, але, вилікувавшись, знов повертається до війська. Під час однієї з морських подо­рожей, корабель, на якому їхав Сервантес, захоплюють пірати. Вони беруть юна­ка в полон, вимагаючи за нього великий викуп. П’ять років провів Сервантес у неволі, доки його родина змогла зібрати необхідну суму. Перші твори Сервантеса побачили світ вже після повернення додому: це роман «Галатея», драми «Нуман- сія», «Алжирська вдача», «Морська битва».

Працюючи збирачем податків, письменник був несправедливо звинувачений у крадіжці державних коштів, його заарештували та ув’язнили. Саме в ув’язненні він пише головний твір свого життя — роман «Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі». Цей твір здобув популярність у читачів одразу після його виходу в світ. За статистикою найбільше перекладалася іншими мовами Біблія, на другому ж місці за кількістю перекладів — вічний твір Сервантеса. В останні роки свого жит­тя Сервантес пише й інші твори, але в історію світової літератури він входить на­самперед як автор «Дон Кіхота». Помер Сервантес 1616 року.

у цьому творі я навів тільки стислий переклад біографії Сервантеса, аби зали­шити місце та сили для власних роздумів. Зізнаюсь, що біографію письменника я читав як цікавий пригодницький роман: непросте дитинство, участь у військо­вих діях, пірати, полон, несправедливі звинувачення та ув’язнення, світова слава по смерті... Цього сюжету вистачило б самому Сервантесу на кілька десятків пре­красних захоплюючих творів. Зрештою, хоча деякі його твори і мають біографічні мотиви, він не пішов цим шляхом: він писав твори, слухаючись порад свого ро­зуму, життєвої мудрості та літературного дару, а не намагаючись прославитись і здобути прихильність читачів легкими пригодницькими повістями, у цьому теж є якийсь відгомін лицарства... Хіба ні?

Свій роман Сервантес замислив як пародію на лицарську літературу низької художньої якості, яка заполонила «книжковий ринок» тих часів. Але почавши пи­сати просту пародію, письменник зробив твір настільки глибоким, що ця «паро­дія» не просто стала кращою за власне об’єкти пародіювання, а й стала повно­цінним твором із філософською проблематикою, а головний образ роману став вічним літературним образом і навіть увійшов у свідомість та мовлення людей як загальна назва: донкіхот, донкіхотство — ці слова ми використовуємо і дотепер.

За часів Сервантеса лицарська література занепадала, а лицарські ідеали по­ступалися своїм місцем новим світоглядним засадам, новим цінностям. Звісно, шедеври літератури Середньовіччя залишились значним здобутком світової лі­тератури (як вічні твори не зникають з поля зору читача навіть тоді, коли змі­нюється епоха, а історичний контекст, світогляд людей та й літературний метод змінюється). Дон Кіхот — не напівбожевільний дивак, якому фантазія заступила реальність. Це людина, яка несе в собі бажання зробити світ кращим, а те, що його дії не приносять бажаного результату, не зменшує значення й привабливість цього образу, а тільки робить його дещо трагічним.

Образ Дон Кіхота став певним символом, навіть — міфологемою. Такі образи потрібні, мабуть, не тільки в літературі, а й у житті. Бо тільки у людини, яка дійс­но хоче змінити цей світ і переймається не тільки власним щастям, може здій­снитись задумане.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 165 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz