ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 19
Гостей: 19
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дон Кіхот і сучасність

Перш ніж говорити про донкіхотів у нашому житті, треба подумати, чи вини­кають такі типи у сьогоденні та й чи висока ймовірність їх виникнення. Ну, що ж? Алонсо Кіхано проти Дон Кіхота. Ох, і не проста ця проблема!

З одного боку, коли б якось Алонсі закортіло перетворитися на донкіхота у наше сторіччя повального індивідуалізму, коли одній людині байдуже до психоло­гічного стану іншої, до її думок та вчинків, до її долі взагалі, якихось перепон на шляху такої магічної метаморфози не виникло б... Але ж є й інший бік: тепер лю­дина, як мені здається, більше обмежена обставинами: робота, родина, та й взага­лі, більш дрібне, тобто купа так званих «соціальних прив’язок» не дає змогу сучас­ній людині уявити себе кимось й помандрувати собі боротися зі злом... Ми більш закорінені у навколишній світ: у «територію», у соціум тощо. Виходить, тут не вгадаєш: є чинники, які свідчать за появу нових донкіхотів, є й ті, що проти... Але ми не врахували ще одного. Розглядаючи ситуацію, коли комусь закортіло уявити себе іншою людиною, ми не враховували, висока або низька імовірність того, що таке бажання виникне. Аж тут і криється пояснення, чому у нашому сучасному житті так мало донкіхотів. Мені здається, надто корисливим та приземленим став наш світ останнім часом, безкорисне служіння добру, ідеали, подвиги, — все це зустрінеш хіба що в книжках та історичних фільмах. Крім того, нема де й учити­ся цього: дитину від раннього віку привчають до прагматичності, практичності, сили, а слово «фантазер» надто часто вживається в негативному значенні. Наші часи просто створені для того, аби винищити донкіхотів...

Так може, коли нема, то й не треба? Може, психологічний феномен донкіхот­ства зник через те, що був непотрібний, був такою собі психологічною мутацією? З такими припущеннями особисто я не погодився б категорично. На мою думку, сьогоденню дуже не вистачає таких людей: енергійних, з благородною душею, які воюють проти кривди та зла, найбільшою цінністю яких є загальна справедли­вість та щастя людей. Але ж згадаймо, воюючи зі злом, Дон Кіхот воював з вітря­ками, — може хтось заперечити мені. Це сильний аргумент, було й таке, але і тут криється плутанина: «воювати з вітряками» — тепер це фразеологізм, який озна­чає марну боротьбу, коли людина перебуває під владою власних ілюзій і не ба­чить реального становища. Якщо не враховувати варіанту, за якого людина воює зі справжніми вітряками, постає питання: а що ж називати марною боротьбою? І тут я неодноразово стикався з тим, коли боротьбу з реальним обманом заради справжньої справедливості люди називали «боротьба з вітряками» тільки через те, що така боротьба забирає надто багато сил. Тобто марна через те, що складна! От воно, викривлення первинного змісту. Філософії Дон Кіхота багато хто проти­ставляє філософію пристосуванства та адаптації до всього, що б там не було: коли робити вибір між донкіхотством і пристосуванством до брехні, нечесності, при­ниження, ясна річ, що я перший піду воювати з таким вітряком, ще й армію збе­ру! Отже, попри помилки Дон Кіхота, попри його відрив від реальності, його фі­лософія виправдана і природна. Донкіхотство значно більше личить людині, ніж спроби адаптуватися до будь-якого життєвого бруду, спроби забути про будь-які безкорисливі вчинки, ніж індивідуалізм у гіршому розумінні цього слова.

Дон Кіхота вважали диваком. Сучасних донкіхотів, мабуть, ще більше вважа­ють диваками. Але настільки важливо, щоб такі люди не зникли, бо тоді життя буде нецікавим, а серед ста «вітряків, які здаються велетнями», згідно з моїм влас­ним життєвим досвідом, ховається як мінімум десять «велетнів, що прикидають­ся вітряками»...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 150 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz