ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Сонети Вільяма Шекспіра: «Любов - над бурі зведений маяк...»

I.       Вільям Шекспір — геній англійської літератури. (Вільям Шекспір назавжди увійшов в історію світової літератури як поет, драматург та театральний діяч. Усі знають його неперевершені комедії («Дванадцята ніч», «Багато шуму з нічого»), глибокі філософські трагедії («Гамлет», «Ромео і Джульєтта»). Але Шекспір відомий також і як засновник одного з чудових театрів Британії — театру Глобус. Сонети Шекспіра і досі вражають читачів своєю емоційністю, красою метафор, глибиною змісту, їх перекладають багатьма мовами.)

II.     Сонети В. Шекспіра.

1.     Сонет як літературна форма. (Сонет — досить незвичайна літературна фор­ма. Виник він ще наприкінці XIII сторіччя, потім стрімко розвивався і на­завжди закріпився в світовій літературі. Сонет — поезія, що складається з 14 рядків, двох катренів (строфа з чотирьох рядків) та двох терцин (строфа з трьох рядків). Це стала поетична форма. Сонети Шекспіра часто побудо­вані з трьох катренів й одного дистиха. Майстрами сонетів традиційно вва­жаються Франческо Петрарка й, звісно, Вільям Шекспір. Ця форма поезії продовжує розвиватись і нині.)

2.     Основні мотиви поезій В. Шекспіра. (Сонети Вільяма Шекспіра порушу­ють в основному морально-етичні проблеми. Центральною темою є ко­хання. Вічне й загадкове людське почуття, у творах Шекспіра кохання лі­ричного героя міниться усіма можливими поетичними барвами: нещасне й розділене, вічне почуття й пристрасне захоплення, повага до коханої, за­хоплення і поклоніння. Страждання й сумніви переливаються у гармонію взаємного почуття. Сонети Шекспіра — своєрідна енциклопедія кохання. Разом із оспівуванням цієї найвищої форми існування людського духу, поет глибоко проникає у сутність людської психології. Сонетам Шекспіра притаманна емоційність, звеличення любові, захоплення образом коханої, а також щирість, відвертість, чуйність ліричного героя.)

3.     Мої найулюбленіші цитати. (Однією з основних мікротем сонетів Шекспі­ра є уславлення кохання, ствердження його значення для людей:

Любов — над бурі зведений маяк.

Що кораблям шле промені надії.

Це — зірка провідна, яку моряк Благословляє в навісній стихії.

Мене вражає щирість і прямота Шекспіра. Він ніколи не ідеалізує кохану (сонет 130, наприклад). Саме чесність і щирість поет декларує як одну з найголовніших рис своїх поезій і як найголовніші риси, які мають бути у люблячої людини:

У вірші правда — над усе для мене,

І я писав, що мила — чарівна.

Хоча від матері лице натхненне,

А не з небес отримала вона.

Мою любов хвалити не годиться, —

Вона не крам, що продають в крамницях.

Сила поетичного слова є одним з мотивів творчості Шекспіра:

І в день суда ти житимеш у слові,

В піснях моїх, що сповнені любові.)

III.     Сонети Шекспіра — неоціненний скарб світової літератури. (Сонети Вільяма Шекспіра — одна з вершин світової поезії. Ці тексти зачаровують не стільки красою, стрункістю поетичної форми, як неймовірною щирістю й емоційніс­тю. Сонети Шекспіра — цілий художній світ, у якому діють прекрасні, чисті серцем, благородні ліричні герої.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 315 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz