ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 45
Гостей: 45
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Гамлет шекспірівський, Гамлет сценічний і Гамлет внутрішній

Трагедію В. Шекспіра «Гамлет» справедливо називають одним з найкращих тво­рів світової драматургії. Якщо замислитись, скільки п’єс було створено протягом іс­

 

нування людства, скільки яскравих комедій, емоційних драм і напружених трагедій вийшло з-під пера драматургів, — стає зрозуміло, що таке «звання» значить багато. Що ж робить цей твір настільки значним, настільки важливим і актуальним?

Насправді «Гамлет» — не просто твір, що описує життя данського принца, його страждання й роздуми. Якби все було так просто, цей твір забули б дуже скоро. «Гамлет» — не трагедія однієї особи, а трагедія людського духу, людської сутності, яка незмінно присутня в кожному з нас. Філософські ж проблеми, по­рушені у цьому творі, актуальні без перебільшення для всіх — за всіх часів, на будь-яких територіях.

Гамлет, тяжко переживаючи загибель батька, що поліг від руки рідного бра­та Клавдія, вражений зрадою матері, яка виходить заміж за вбивцю, не знаходить правильних відповідей. Але, як це часто буває, знаходить правильні питання, які цінніші за будь-які готові відповіді. То бути чи не бути? Скоритися злу, прийняти несправедливий, абсурдний світ чи боротися, хоч якими б примарними не були шанси на перемогу? Це питання ставить собі кожен. Для того, щоб розмірковува­ти над своєю життєвою позицією, не обов’язково бути принцем, не обов’язково й потрапляти у такі трагічні ситуації. Подібні питання ставить перед нами саме життя. До того ж ставить їх ледь не щодня. Важливо просто вміти бачити їх і шу­кати на них власні відповіді. Гамлет Шекспіра — герой всесвітньо відомої тра­гедії, який, опинившись у складних обставинах, поринає у вир внутрішніх роз­думів і суперечок. Але є й інший Гамлет — внутрішній Гамлет у кожному з нас, назвемо його так. У розмовах з однокласниками я чув багато думок про цей твір. (До речі, те, що трагедія, написана ледь не чотири сторіччя тому, викликає палкі дискусії серед сучасних підлітків, — теж дорогого варте.) Дехто висловлював дум­ку, що Гамлет — людина слабка, бо його міркування ледь не зламали його, філо­софія в ньому заважала діяльності, заважала швидко приймати важливі рішення. Хтось говорив, що Гамлет — людина непересічної сили духу, адже в такій ситуації він мав сили не кинутись у крайнощі, а ставити собі життєво важливі питання й шукати власних відповідей, шукати їх, бо без них особистість — не особистість. Важко скласти однозначне ставлення до цього непересічного героя. Так само важ­ко, як важко бути категоричним чи остаточно впевненим у чомусь, коли йдеть­ся про одвічні проблеми, про одвічні філософські й моральні шукання людства. Але з усього прочитаного й почутого, з усього пережитого й обдуманого я дійшов важливого висновку: образ Гамлета залишається одвічно актуальним, бо Гамлет не просто існує, а існує в кожному з нас. Гамлет, як я вже казав, внутрішній: у кожного різний, але у всіх він стоїть перед схожими питаннями, які потребують відповіді. Як на мене, не стільки важливо знайти ці відповіді, скільки важливо їх шукати, не нехтувати філософським, розважливим і поміркованим підходом до життя, не нехтувати питаннями вибору власного шляху і власних принципів.

Окрім Гамлета шекспірівського (власне героя твору) і Гамлета внутрішнього (фі­лософських шукань кожного з нас) існує ще один «персонаж» — квінтесенція двох попередніх — Гамлет сценічний. Цей безсмертний твір вже кілька сторіч не схо­дить зі сцен усього світу. Мабуть, кожен режисер, який знаходить у собі сили ста­вити цей твір, а це надзвичайно складно, намагається відобразити героя Шекспіра у певній інтерпретації. Виходить така собі суміш власне героя твору й внутрішнього Гамлета, який живе у свідомості кожного з режисерів. Починаючи писати цей твір, я думав про те, як би я сам поставив «Гамлета» на сцені. Але, скільки не думав, я не наважився викласти свої ідеї: настільки складним видається мені це завдання.

Мої батьки кажуть, що є такі твори, які можна перечитувати нескінченну кіль­кість разів, — і щоразу відкриватимеш для себе щось нове, досі непомічене. До та­ких творів належить і «Гамлет» В. Шекспіра. Справді вічне питання Гамлета: «Чи бути, чи не бути?» є найважливішим питанням у житті кожного з нас...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 131 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz