ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пташиний зоопарк у харчевні «Шашлик» (твір-роздум на морально-етичну тему)

Неподалік від нашої дев’ятиповерхівки відкрилася харчевня з апетитною на­звою «Шашлик». Це двоповерхова будівля з червоної цегли, що збудована одразу після Великої Вітчизняної війни (як розповіла моя сусідка, старенька бабуся Віра Гаврилівна), вражає добротністю. Від будівлі віє якимось старовинним затишком. Колись це було житлове помешкання. Кожна квартира на другому поверсі мала невеличкий балкон. Ці балкончики підприємці, які стали власниками будинку, реставрували. Після оновлення балкони виглядають справжньою прикрасою бу­динку. Нові хазяї не стали міняти старовинні дерев’яні віконні рами на сучасні металопластикові, а ось покрівлю зробили з яскраво-зеленої металочерепиці. Збе­реглася і старенька тополя поряд з будинком. Її розложиста крона сонячного дня своєю тінню немов обіймає дах, стіни і невисокий різьблений ґанок.

Хазяї харчевні виявилися людьми романтичними. Поряд із харчевнею устано­вили дерев’яний фрегат. Мабуть, він колись справді борознив річкові простори, а тепер відпочиває на суші, даруючи радість відвідувачам і перехожим.

Але надзвичайне — це майданчик поряд із будинком, що відгородили мета­левою сіткою. Це найсправжнісінький вольєр, де утримуються дивовижні птахи, наприклад, цесарки. Хазяїном вольєра почуває себе величезний свійський півень. Час від часу він вітає перехожих переможним «кукуріку», при цьому він так зма­хує крилами, що здається, ніяка сітка не утримає півня в ув’язненні. Від його ве­личезних крил віє міццю і силою. Голова цього богатиря вилискує сталевим ко­льором, пурпуровий гребінь приваблює погляд. Спина і хвіст нагадують палітру художників: адже стільки в оперенні намішано фарб! Він гордо походжає вольє­ром на високих кігтистих ногах зі шпорами.

Одного разу на сітку вольєра усілася сорока і, здавалося, хотіла про щось по­балакати з цесарками. Сороча тріскотня не сподобалася півню. Він змахнув кри­лами — і сорока перелетіла на сусідню тополю.

Я люблю стояти біля цього вольєра. Приношу птахам насіння, шматочки хлі­ба. Цесаріси жадібно кидаються на ласощі, хоча їжі їм не бракує. Півень скошує лілове око на мене, але до моїх ласощів не торкається.

Усе було б нічого, але назва харчевні — «ІПашлик» за два кроки від цього пта­шиного царства виглядає якось вже дуже безглуздо.

Я, звичайно, розумію, що ці птахи у харчевні не просто для краси. Сама на­зва закладу красномовно каже про те, що чекає на птахів. І справді, одного разу у вольєрі я не побачив півня, не почув переможного «кукуріку». Мені стало сумно. Мабуть, думав я, було б правильно поміняти хазяям харчевні вивіску. Хіба мож­на на живих птахів казати «Шашлик»? А якщо хазяї харчевні дорожать назвою, до речі, яскраво оформленою, не доцільніше було б перенести вольєр на задній двір, щоб зайвий раз не нагадувати про долю птахів.

я думаю, підприємці не побіднішають, якщо це буде просто пташиний зоо­парк, а для вишуканих страв закуплять усе, що потрібно, десь у іншому місці.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 148 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz